یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3540
امام‌جمعه رشت:

مردم علی‌رغم مشکلات اقتصادی هیچگاه از مسیر دین و ائمه اطهار(ع) خود را جدا نمی‌کنند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: مردم با وجود مشکلات اقتصادی اما هیچگاه از مسیر دین و ائمه اطهار(ع) صرف نظر نمی‌کنند که نشان می‌دهد این مردم در مسیر دین‌داری محکم هستند.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر سوره حجر قرآن کریم ضمن تسلیت شهادت جانگداز امام علی(ع) به محضر حضرت ولی‌عصر(عج) اظهار داشت: امیدواریم که خداوند متعال ما را نیز از پیروان و شیعیان راستین آن امام معصوم قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به سرگذشت قوم حضرت لوط(ع) و شعیب(ع) خاطرنشان کرد: خداوند متعال هلاکت این دو قوم بَد اعمال را آشکار کرد تا مردم از سرگذشت این دو قوم عبرت بگیرند. وی با بیان اینکه اگر قومی ظلم کند با عذاب الهی روبه‌رو می‌شود تصریح کرد: طبق روایات اسلامی و آموزه‌های دینی، هر قدر که مردم گناه کنند در این صورت عذاب‌های مختلفی بر جامعه حکم‌فرما می‌شود.

امام جمعه رشت با اشاره به انواع عذاب‌های الهی گفت: خداوند متعال دو نوع عذاب یعنی آفتاب سوزان و سایه ابر را بر قوم حضرت شعیب(ع) نازل کرد بنابراین با عبرت از این روایات در می‌یابیم که در طول تاریخ امتی که از دستورات رهبران الهی خود پیروی کند از عذاب الهی نجات می‌یابد.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان به گناه نکردن مؤمن بعد از دعا اشاره کرد و اظهار داشت: بنده مؤمن پس از دعا و مناجات نباید مرتکب گناه شود زیرا گناهان موجب می‌شوند تا دعا به استجابت نرسد. وی با بیان اینکه مردم با وجود فشارها و مشکلات اقتصادی موجود اما هیچگاه از مسیر دین و ائمه اطهار(ع) صرف نظر نمی‌کنند عنوان کرد: این مساله نشان‌ می‌دهد که ملت ایران در مسیر دین و دین‌داری محکم هستند و از خداوند می‌خواهیم به این مردم عزت، سربلندی و برکت عنایت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، امت اسلامی را گل سر سبد امت‌ها در طول تاریخ دانست و ابراز داشت: ایرانیان جزء بهترین مصداق امت اسلامی هستند زیرا در راستای انقلاب اسلامی به خوبی از دین اسلام استقبال کردند. وی با بیان اینکه ملت ایران از بهترین مردم بر روی زمین هستند افزود: مردم ایران همواره پیرو دین اسلام، قرآن کریم، رهبر معظم انقلاب و احکام الهی هستند و هر قدر که از زمان می‌گذرد دین‌داری این مردم بیشتر قابل مشاهده می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به جایگاه و مقام "لوح محفوظ" در پیشگاه الهی خاطرنشان کرد: خداوند متعال در ابتدا، کل قرآن کریم را در مقامی نازل کرد که به آن لوح محفوظ می‌گویند و خداوند آن را در طول 23 سال به علل و عوامل مختلف بر پیامبر اکرم(ص) نازل کرد./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم