چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3484
مدیرکل میراث فرهنگی:

موزه میراث تاریخی شهرهای تالش، املش و رودبار راه‌اندازی می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از وجود ۱۷ موزه در این استان خبر داد و گفت: موزه میراث تاریخی و باستانی در شهرهای رودبار، املش و تالش افتتاح می‌شود.

شهرود امیر انتخابی بر لزوم افزایش موزه‌ها در استان گیلان تأکید کرد و اظهار داشت: موزه میراث تاریخی و باستانی شهرستان رودبار به احتمال بسیار زیاد در هفته میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان احداث موزه در سه شهر تاریخی و باستانی استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: رودبار املش و تالش از جمله شهرهای استان گیلان هستند که از جهات باستانی و تاریخی برای این اداره کل از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.

امیر انتخابی در مورد روند احداث موزه تاریخی و باستانی املش نیز تصریح کرد:‌ زمینی که برای احداث موزه در شهرستان املش مورد نیاز بود خریداری شد و در هفته‌های گذشته نیز با کلنگ‌زنی این پروژه،‌ روند اجرای عملیات احداث آن به صورت رسمی آغاز شده است. وی از وجود 17 موزه در سطح گیلان خبر داد و ضمن تأکید بر لزوم گسترش این فضاها در استان ابراز داشت:‌ افزایش تعداد موزه‌های تاریخی و باستانی در گیلان با توجه به قدمت این خطه می‌تواند ظرفیت‌های گردشگری استان را از وضعیت موجود به سطح بالاتری ارتقاء دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان احداث موزه‌های بیشتر در استان را نیازمند تعامل و همکاری استانداری و سایر مسئولان دانست و افزود: با تکمیل و تجهیر موزه‌ در رودبار، املش و تالش‌ بسیاری از آثار باستانی این مناطق به شهرستان‌های ذیربط انتقال داده می‌شود.

امیر انتخابی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بسیاری از آثار تاریخی و باستانی سه شهر یاد شده در موزه شهر رشت نگهداری می‌شود اظهار داشت:‌ در حال حاضر اشیاء باستانی و مکشوفه بسیار زیادی متعلق به دیگر شهرستان‌های استان گیلان در موزه شهر رشت نگهداری می‌شود. وی احداث موزه در شهر رشت را یکی از نیازمندی‌های بسیار اساسی این کلانشهر اعلام کرد و ابراز داشت:‌ چند نقطه در شهر رشت برای احداث موزه جدید مرکز استان مدنظر بود اما قبل از انجام هر کاری در این زمینه مکان مورد نظر باید به تأیید کمیته شأن بناهای تاریخی برسد./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم