یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3451

رایزنی‌‌ مجمع نمایندگان با ‌‌وزارت بهداشت ‌برای ساخت بیمارستان جامع در گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از رایزنی‌‌ گسترده ‌با مسئولان ‌وزارت بهداشت ‌برای ساخت بیمارستان جامع در استان خبر داد و گفت:‌ وجود خدمات ویژه‌تر درمانی و بیمارستانی از مطالبات جدی نمایندگان مردم است.

منوچهر جمالی در گفت‌وگو اظهار داشت:‌ بسیاری از مسئولانی که از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و یا وزارت بهداشت به گیلان سفر می‌کنند با دیدن امکانات زیرساختی و بیمارستان‌های استان که دارای نقص‌های بسیار فراوانی است شوکه می‌شوند.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری مطالبات گیلان در این حوزه توسط نمایندگان استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: پس از حضور نمکی در رأس وزارت بهداشت و درمان نشست‌های زیادی با وی برگزار کردیم که یکی از محورهای آن ارتقاء جایگاه گیلان در حوزه بهداشت و درمان است.نماینده مردم رودبار در مجلس بر لزوم افزایش سهم گیلان در حوزه بهداشت و درمان تأکید کرد و ابراز داشت: گیلان استانی با تراکم جمعیتی بسیار بالا است در کنار این‌ها به علت ورود خیل عظیمی از مسافران و گردشگران وجود زیرساخت‌های پیشرفته بهداشتی و درمانی در آن بسیار ضروری است.

جمالی ساخت بیمارستان جامع در مرکز گیلان یا همان مگاهاسپیتال را از نیازهای اساسی این استان ذکر کرد و بیان داشت: بیمارستان‌های شهر رشت به‌عنوان مرکزیت استان گیلان فرسوده هستند و توان ارائه خدمات لازم و استاندارد به همه بیمارانی که به آن مراجعه می‌کنند را ندارند. وی اعزام بیماران از سایر شهرستان‌های گیلان به مرکز استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: به علت عدم تخصیص منابع انسانی و اعتباری لازم اعزام بیماران از سایر شهرستان‌های گیلان به شهر رشت زیاد شده است به‌همین علت امکان ارائه خدمات درمانی مطلوب به همه مراجعه‌کنندگان وجود ندارد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس انجام رایزنی‌های گسترده نمایندگان با مسئولان دانشگاه گیلان و وزارت بهداشت و درمان برای ساخت بیمارستان جامع در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ وجود خدمات ویژه‌تر درمانی و بیمارستانی از مطالبات جدی نمایندگان مردم گیلان در مجلس است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 89 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم