یکشنبه, 03 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3435

75 درصد فوت‌شدگان تصادفات در گیلان عابران پیاده و موتورسواران هستند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: 75 درصد از فوت شدگان تصادفات در گیلان عابران پیاده و موتورسواران هستند.

سرهنگ محمدرضا محمدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: ترافیک و تصادفات در سفرهای نوروزی از دغدغه‌هایی است که در کل کشور وجود دارد و با احترام به قوانین می‌توان از این تصادفات جلوگیری کرد. وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با تلفات سفرهای نوروزی گفت: ایشان بیشتر از هر کسی دغدغه و نگرانی تصادفات در سفرهای نوروزی را دارد و همیشه به همه سازمان‌ها و نهادهای مربوط تاکید دارند که برای کم کردن میزان تلفات تلاش کنند.

محمدی با بیان اینکه در نوروز سال‌ گذشته حدود 50 گیلانی بر اثر تصادفات فوت کردند افزود: تحلیل‌ها نشان می‌دهد که بیشترین علت تصادفات سال گذشته به خاطر سرعت، سبقت غیرمجاز خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه رانندگان به جلو بوده و بیش از 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها اتفاق افتاد. وی با اشاره به واژگونی 38 درصد خودروها بر اثر خستگی رانندگان گفت: عدم رعایت سرعت مطمئنه و صحبت کردن با تلفن همراه باعث تصادفات زیاد و به بار آوردن خسارت‌های مادی و روانی و زیست‌محیطی در جامعه می‌شود و همه ما باید تلاش کنیم با احترام به قوانین از بروز این حوادث جلوگیری کنیم.

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه در سال 96 در کشور هزار و 263 نفر از متوفیان، کودکان زیر 7 سال بودند افزود: 30 درصد از تخت‌های بیمارستانی دائماً در اختیار مصدومان رانندگی است و در طول 20 سال گذشته در کشور حدود 4.5 میلیون نفر بر اثر تصادفات مجروح و 30 درصد آنان به طور دائمی معلول شدند. وی با اشاره به اینکه 46 درصد ضایعات نخاعی در کشور مربوط به تصادفات است گفت: بیش از 75 درصد از موتورسواران بر اثر ضربه به سر و عدم استفاده از کلاه ایمنی فوت کرده‌اند و با وجود آموزش‌های مختلف و اهدای رایگان کلاه ایمنی به موتورسواران باز هم شاهد آن هستیم که عده‌ای به قوانین احترام نمی‌گذارند.

رئیس پلیس راهور گیلان افزود: حدود 75 درصد از فوت‌شدگان تصادفات در گیلان عابر پیاده و موتورسواران هستند و کم کردن آمار تلفات تصادفات رانندگی نیازمند همکاری وزارت راه، صنعت، بهداشت و همچنین تقویت اورژانس‌ها و افزایش تجهیزات بیمارستانی و از همه مهم‌تر احترام به قوانین توسط مردم است.

محمدی با بیان اینکه از 25 اسفند تا 17 فروردین نیروهای پلیس در آماده باش کامل هستند گفت: بیش از 100 دستگاه خودروی شخصی به‌عنوان گشت نامحسوس برای برخورد با تخلفات در اختیار پلیس قرار داده شده و از همه خانواده‌ها درخواست می‌کنم که با رعایت قوانین و مقررات سفری ایمن را برای خود رقم بزنند. وی با اشاره به اینکه پلیس با همه افراد یکسان برخورد می‌کند اظهار داشت: باید با بهره‌گیری از داشته‌های فعلی خود در حوزه زیرساخت و عمل به قوانین و مقررات ترافیک را کاهش داده و عبور و مرور را تسهیل کنیم و از دولت و مجلس نیز می‌خواهم که در این راستا به کمک پلیس بشتابند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم