چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3391
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان؛

برگزاری آیین های شهادت امام هادی (ع) در 51 بقعه متبرکه گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: آیین های ویژه شهادت امام علی النقی الهادی (ع) امشب در 51 بقعه متبرکه و امام زادگان استان گیلان برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده عصر روز یکشنبه  اظهار داشت : مراسم ویژه شهادت امام علی النقی الهادی (ع) امام دهم شیعیان شامگاه گذشته در 24 بقعه متبرکه و امام زادگان گیلان با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.

وی با بیان این که در برگزاری آیین های شهادت امام هادی (ع) در 11 بقعه، پذیرایی از عزاداران در نظر گرفته شده، افزود: سخنرانی در وصف آن امام و عزاداری از ویژه برنامه های شهادت امام دهم شیعیان در امام زادگان و بقاع متبرکه گیلان است.

گیلان نیز در سالروز شهادت امام هادی علیه السلام سوگوار است، مردم متدین استان با برگزاری آیین های سوگواری در نقاط مختلف و شرکت در این آیین ها، عشق و علاقه خود را به ائمه اطهار بویژه امام هادی (ع) نشان دادند.

همچنین به مناسبت شهادت امام هادی علیه السلام پیاده راه فرهنگی رشت، میادین در این کلانشهر و مساجد با پارچه های سیاه سیاهپوش شده است. بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار موقوفه و بیش از 900 بقعه متبرکه است

علی بن محمد علیه السلام مشهور به امام هادی و امام علی النقی امام دهم شیعیان است، آن حضرت در سال 212 قمری دیده به جهان گشود و در سال 220 هجری قمری امامت شیعه از پدر بزرگوارشان به آن حضرت منتقل شد، مدت امامت آن حضرت حدود 34 سال است و در سال 254 هجری قمری به دست معتمد عباسی به شهادت رسید، حرم این امام همام در سامراست.

امروز یکشنبه مصادف با سوم رجب سالروز شهادت حضرت امام علی النقی الهادی (ع) است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 114 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم