چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3318

رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب حوزه هنری گیلان در هفته هنر انقلاب

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون حوزه هنری گیلان با اشاره به بزرگداشت هفته هنر انقلاب از ۱۹ لغایت ۲۶ فروردین،‌ گفت: رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب حوزه هنری گیلان از جمله برنامه‌های این هفته است.

محمد پرحلم در جمع خبرنگاران، حوزه هنری را یک نهاد عمومی غیر‌ دولتی دانست و اظهار کرد: پرداختن به هنر انقلاب اسلامی وظیفه ذاتی این نهاد است.

وی با اشاره به بزرگداشت هفته هنر انقلاب که همه‌ ساله با مسئولیت حوزه‌های هنری مراکز استانی همزمان با سالگرد شهادت شهید مرتضی آوینی از ۱۹ لغایت ۲۶ فروردین در سراسر کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: این حوزه برنامه‌های متنوعی را برای هفته هنر انقلاب در نظر گرفته که مهمترین آنها رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب حوزه هنری گیلان، منتشر شده در سال ۱۳۹۷ است.

پرحلم، اجرای نمایش صحنه‌ای دونس نقطه صفر مرزی براساس خاطرات محمد اکبری از آزادگان استان گیلان به کارگردانی عبدالله بهادری، رونمایی از چند اثر تجسمی، تولید و نصب سردیس یکی از شاعران بزرگ گیلان و کشور در سبزه‌میدان رشت و اجرای نمایش خیابانی بچه‌های مسجد در سطح شهر رشت را از دیگر برنامه‌های هفته هنر انقلاب در گیلان دانست.

وی اضافه کرد: همچنین در سال آینده از چندین اثر جدید همچون اخبار گیلان در عصر قاجار، عروسی در گیلان، دانشنامه فرهنگ و تمدن گیلان، آب و هوای گیلان، کارت‌پستال‌های مصور نماز در سراسر دنیا و اطلس پوستر‌های سینمای گیلان بعد از انقلاب رونمایی خواهد شد./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم