یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3311
نماینده ولی فقیه در گیلان:

بیشترین ناهنجاری‌ در خانواده‌ها ناشی از فقر فرهنگی است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی فقیه در گیلان بیشترین آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها را به دلیل فقر فرهنگی در خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: تلاش کنید سبک زندگی را به خانه‌های جامعه هدف ببرید و این امر در ایجاد آرامش در خانواده ها موثر است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با شورای مدیران و معاونان ستادی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان تلاش کارکنان این نهاد را مجاهدت در راه خدا دانست و اظهار کرد: کمیته امداد توسط امام (ره) بنیان گذاشته شده و خدمت در آن افتخار است.

وی به عملکرد موفق کمیته امداد تاکنون اشاره کرد و افزود: توجه دولت به کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به اقشار نیازمند جامعه حائز اهمیت است. امام جمعه رشت با تاکید بر توانمندسازی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد، بیان کرد: تشکیل اتاق اندیشه ورز به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان زیر پوشش تاثیرگذار است.

فلاحتی، خواستار اولویت سنجی در اجرای برنامه‌ها توسط متولیان کمیته امداد شد و تصریح کرد: اولویت سنجی در اجرای برنامه‌ها مدیران را بیمه می‌‌کند. وی، بیشترین آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها را به دلیل فقر فرهنگی در خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: تلاش کنید سبک زندگی را به خانه‌های جامعه هدف ببرید و این امر در ایجاد آرامش در خانواده‌ها موثر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد بعضی از بحران‌های روحی در خانواده‌های جامعه هدف کمیته امداد است، اظهار کرد: اجازه ندهید در خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد شود.

فلاحتی بر تجلیل از خیران تاکید کرد و یادآور شد: خداوند جهاد با مال بر مجاهدت با جان را مقدم داشته و به مردم خیر بسیار خوب خود افتخار می کنیم. وی با اشاره به اینکه پشتیبانی از دانش آموزان و دانشجویان مددجوی زیر پوشش کمیته امداد مهم است، اظهار کرد: پس از فارغ التحصیلی مددجویان تحت پوشش خود را رها نکرده و پشتیبانی معنوی خود را ادامه دهید.

فلاحتی در ادامه به رتبه دوم تولید گوشت مرغ گیلان در کشور اشاره کرد و یادآور شد: به چه دلیل قیمت مرغ باید به ۱۴ هزار تومان برسد و دلیل آن سپردن امور به دست بعضی از افراد طمعکار است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه  ۱۱۶ هزار و ۴۰۰ خانوار مددجو در استان تحت پوشش میته امداد استان هستند گفت: امسال تعداد ۴ هزار طرح اشتغالزایی را به منظور توانمندسازی مددجویان تحت پوشش اجرا کردیم.

عباس اهرابی از اختصاص ۷۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی توسط کمیته امداد گیلان خبر داد و افزود: طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد کمتر به انحراف می‌رود و نظارت مستمر بر اجرای طرح‌ها داریم.

وی با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه ولایت برای ارائه تسهیلات به مددجویان و افراد نیازمند تشکیل شده است، تصریح کرد: سال آینده کارمزد وام‌های صندوق قرض الحسنه ولایت به صفر می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به تهیه ۷۴۱ فقره کمک جهیزیه برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: در ۱۱ ماه سال جاری مبلغ ۷۲ میلیارد تومان کمک‌های مردمی را در گیلان جمع آوری کردیم و به جامعه هدف پرداخت شده است.

اهرابی با اشاره به اجرای ۶ هزار و ۲۰۰ پروژه عمرانی توسط کمیته امداد گیلان، خاطرنشان کرد: ۹۲ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های مذکور اختصاص داده شده است./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم