یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3288
مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان گفت:

۳ نوع بذر اصلاح شده برنج بین کشاورزان گیلانی توزیع می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان گفت: در سال زراعی جدید ۳ نوع بذر اصلاح شده برنج بین کشاورزان گیلانی توزیع می‌شود.

صالح محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جدید ۳ نوع بذر اصلاح شده برنج بین کشاورزان گیلانی توزیع می‌شود و شالیکاران برای تهیه این ارقام می‌توانند به کارگزاری‌های مجاز تعاونی روستایی مراجعه کنند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نوع ارقام جدیدی که قرار است بین شالیکاران علاقمند استان توزیع شود را برشمرد و عنوان کرد: این بذرهای اصلاح و گواهی شده شامل هاشمی،‌ گیلانه و خزر است که کشاورزان گیلانی می‌توانند نسبت به تهیه و کشت آن اقدام کنند.

محمدی تأمین و توزیع کودهای شیمیایی کشاورزی توسط شرکت خدمات حمایتی را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلانی قبل از شروع سال زراعی جدید نسبت به تأمین و دپوی کودهای شیمیایی در انبارهای استراتژیک خود اقدام کرده است.

وی در مورد نحوه دریافت و تهیه کودهای شیمیایی توسط کشاورزان گیلانی نیز بیان داشت: کارگزاری‌های تعاونی روستایی مستقر در شهرستان‌ها و بخش خصوصی از جمله مراکز مجازی هستند که کشاورزان استان گیلان برای تهیه کود مورد نیاز خود می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان انواع کودهای شیمیایی قابل توزیع بین کشاورزان را فسفات،‌ ازت و پتاس اعلام کرد و اظهار داشت: قیمت کودهای شیمیایی امسال هیچ تفاوتی با سال گذشته نداشته است بنابراین کشاورزان گیلانی می‌توانند با همان نرخ‌های قبلی کود مورد نیاز خود را تهیه کنند.

محمدی با تأکید بر اینکه ذخیره‌سازی کودهای شیمیایی به اندازه کافی در انبارهای استراتژیک شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان انجام شده است خاطرنشان کرد:‌ با توجه به تمهیدات اندیشیده ‌شده کشاورزان گیلانی نباید نگران کمبود کودهای شیمیایی در استان باشند.

وی با بیان اینکه ۱۳۷ کارگزاری تعاونی روستایی در گیلان عاملیت توزیع کودهای شیمیایی و بذرهای اصلاح شده برنج را بر عهده دارند عنوان کرد: شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی گیلان برای سال زراعی جدید جهت رفاه حال کشاورزان و شالیکاران استان تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم