یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3272
مادر شهید:

«جاذبه و دافعه علی (ع)» کتاب مورد علاقه فرزند شهیدم بود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مادر شهید «محمد آزادثابت» گفت: فرزندم از همان ابتدای جنگ آرزوی شهادت داشت و همیشه به می‌گفت «مادر اگر من برای نبرد با دشمن بعثی به منطقه عملیاتی نروم، فردا چه پاسخی برای شهدا خواهم داشت؟!».

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در دیدار با مادر شهید «محمد آزادثابت» که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از شهدا به عنوان الگویی شایسته در صبر و استقامت برای جوانان یاد کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز مردم ایران به واسطه صبر، بردباری و مبارزه شهدا علیه دشمن متجاوز میسر شده است و ما امروز باید قدردان آنان باشیم.

مادر شهید «محمد آزادثابت» ‌نیز در ادامه، به بیان خاطراتی از فرزند شهیدش پرداخت و تصریح کرد: «محمد» در سن 18 سالگی و پیش از عزیمت به خدمت مقدس سربازی تصمیم به حضور در جبهه‌های نبرد گرفت.

وی ادامه داد: فرزندم از همان ابتدای جنگ آرزوی شهادت داشت و همیشه می‌گفت «مادر اگر من برای نبرد با دشمن بعثی به منطقه عملیاتی نروم، فردا چه پاسخی برای شهدا خواهم داشت؟!».

مادر شهید آزادثابت شخصیت این شهید را بسیار والا و دارای خصایص ویژه ‌ ای برشمرد و گفت: پسرم بسیار کتابخوان بود و علاقه بسیاری به کتاب «جاذبه و دافعه علی (ع)» اثر استاد شهید مرتضی مطهری داشت و همواره بر توسل به ائمه اطهار (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) تاکید می‌کرد و حتی در وصیتنامه خود نیز به این موضوع اشاره فراوانی کرده است.

وی با قرائت فرازهایی از وصیتنامه این شهید بزرگوار، خاطرنشان کرد: امیدوارم شما جوانان در شناساندن ابعاد زندگی شهدا و ارزش‌هایی که ایشان به خاطر این ارزش‌ها شربت شهادت را نوشیدند استوار و پشتیبان این انقلاب باشید.

شهید محمد آزادثابت در نخستین روز اسفندماه سال 1361 در منطقه فکه و در سن 18 سالگی به دست دشمن بعثی به شهادت رسید./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم