یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3233
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان؛

پیش‌بینی ورود بعضی از افراد سودجو به گیلان در نوروز

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات نوروزی و ورود بعضی از افراد سودجو به گیلان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها حفاظت از اراضی کشاورزی را برعهده بگیرند.

علی درجانی در جلسه سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: امنیت غذایی مولفه اصلی امنیت ملی است و سازمان جهاد کشاورزی سهم بسیار بزرگی در برقراری آرامش و امنیت در بین مردم را دارند و این تلاش به خوبی در پرسنل جهاد کشاورزی قابل مشاهده است.

وی بر توزیع مرغ به دست مصرف‌کننده با قیمت مصوب تأکید کرد و افزود: سیستم‌های نظارتی خصوصا مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشند. درجانی از ذخیره هزار و ۳۰۰ تن میوه شب عید خبر داد و خاطرنشان کرد: از دو ماه قبل ذخیره هزار و ۳۰۰ تن میوه برای توزیع در روزهای آخر اسفند و تعطیلات نوروزی انجام شده است.

وی افزود: به منظور تنظیم بازار و تامین میوه گیلانی‌ها در تعطیلات نوروزی ۷۰۰ تن پرتقال و۶۰۰تن سیب ذخیره شده از اواخر اسفند ماه توزیع می‌شود. این مقدار میوه ۲۰۰ تن بیشتر از پارسال است.

وی در خصوص جذب انواع کودهای شیمیایی خاطرنشان‌کرد: ما در زمینه تامین کودشیمیایی مشکل نداریم. نظارت، ترویج و توصیه کودی، دغدغه اصلی ماست که باید در شهرستان‌ها به این موضوع توجه بیشتری شود.

درجانی، تقویم زراعی کشت برنج و شخم زمستانه را بسیار مهم دانست و افزود: یکی از معیارهای ارزیابی از مدیران شهرستان ها رعایت تقویم زراعی و انجام شخم زمستانه است چراکه رهاسازی آب سد سفیدرود برعهده کمیته توزیع آب کشاورزی است و جهاد کشاورزی به تنهایی تصمیم گیرنده نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: در خصوص آب بندانها مصوبه خوبی در قالب تفاهم‌نامه وزیر جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندارهای شمالی کشور داریم و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداران و بخش خصوصی مقدمات کار را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات ایام نوروزی و ورود بعضی از افراد سودجو به گیلان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها حفاظت از اراضی کشاورزی را برعهده بگیرند و در طول ایام از تغییرکاربری اراضی جلوگیری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از همه مدیران جهاد کشاورزی استان ها خواست که به عنوان دبیر و با هماهنگی فرماندار شهرستان جلسه شورای برنامه‌ریزی (شورای کشاورزی) را هر ماه در شهرستان‌ها برگزار کرده و گزارش کاملی از برگزاری جلسه را به سازمان جهادکشاورزی ارسال کنند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم