شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3229
نماینده ولی فقیه در گیلان؛

دانشگاه‌ها به ظرفیت‌های بومی استان‌ها توجه کنند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه روابط اجتماعی مردم در استان‌های مختلف گوناگون است، گفت: می‌طلبد دانشگاه‌ها در مرحله پژوهش و ترویج صنایع مختلف به بومی بودن طرح‌ها و تولیدات استان‌ها توجه داشته باشند.

آیت الله رسول فلاحتی در جمع روسا، اعضای هیئت علمی و استادان دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان این دانشگاه را معروف به نسل سوم دانشگاه دانست و اظهار کرد: آموزش در سایه پژوهش می‌تواند توسعه محور و کارآفرین باشد. وی رشد دانش بشر در طول تاریخ را در سایه پژوهش عنوان کرد و افزود: دانش معلول پژوهش پژوهشگران بوده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شیوه‌های متداول در دانشگاه‌ها پاسخگوی تمام نیازهای جامعه نیست، تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین هستند و خروجی این دانشگاه برای متولیان جامعه دردسر آفرین نیست.

فلاحتی، خواستار آشنایی مربیان و مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانش رایج عملی روز شد و بیان کرد: آنچه جوان در میدان عمل و زندگی مادی نیاز دارد باید فراهم شود. وی به پیام نورانی مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف انقلاب مال اندوزی نیست اما ثروت می‌تواند جامعه را مقتدر و توانمند کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه روابط اجتماعی مردم در استان‌های مختلف گوناگون است، خاطرنشان کرد: می‌طلبد دانشگاه‌ها در مرحله پژوهش و ترویج صنایع مختلف به بومی بودن طرح‌ها و تولیدات استان‌ها توجه داشته باشند.

فلاحتی، بر رصد مسائل جوانان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: رصد مسائل فارغ التحصیلان برای اشتغال مهم محسوب می‌شود زیرا جوان متوجه می‌شود رها نشده است. وی با بیان اینکه نسبت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور رغبت ایجاد شده است، اظهار کرد: جامعه متوجه شده دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین است.

امام جمعه رشت همچنین در جمع دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت دانشجویان را امیدهای آینده جامعه عنوان کرد و گفت: موفقیت در زندگی انسان‌ها نیازمند تلاش مستمر است. وی با اشاره به اینکه ادامه روند تقلیدی نمی تواند سبب رشد باشد، بیان کرد: در بلندمدت کسی می‌تواند رشد کند که تلاش مستمر داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان اراده و پشتکار را سبب رشد انسان عنوان کرد و افزود: تلاش مستمر در انجام امور حائز اهمیت است. فلاحتی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین است، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید پس از فارغ التحصیلی دانشجویان از آنها حمایت کنند.

وی ادامه داد: والدین و مربیان باید جوانان را طوری تربیت کنند تا بتوانند روی پای خود بایستند و خلاقیت داشته باشند. امام جمعه رشت بر کارآفرینی جوانان پس از فارغ التحصیلی تاکید کرد و یادآور شد: دانشجویان هنگام تحصیل باید دانش را به خوبی فرا گیرند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی نقش بی‌بدیلی در اشتغال دارد، اظهار کرد: پذیرش یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور از طرح‌های دولت در برنامه ششم توسعه کشور است.

رسول شمشادی به تحصیل ۷ هزار و ۷۰۰ نفر دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی فنی و حرفه‌ای گیلان اشاره کرد و افزود: یک مرکز دخترانه فنی و حرفه‌ای در استان وجود دارد. وی از تلاش برای ایجاد دانشگاه فنی و حرفه‌ای دختران در شرق و غرب گیلان خبر داد و بیان کرد: مدیریت آموزش‌های مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای براساس نیاز استان مدیریت می‌شود./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم