شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3212
اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

افزایش نسبی دما در گیلان تا عصر فردا

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از عصر امروز تا عصر فردا (سه شنبه) به دنبال تضعیف سامانه ناپایدار جوی در استان، شرایط برای افزایش نسبی دما فراهم می شود.

مازیار غلامی گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات کم و بیش ناپایدار در منطقه است بنابراین در بعضی نقاط بارندگی خفیف مورد انتظار است ولی بتدریج از عصر امروز با تضعیف سامانه ناپایدار، شرایط برای وزش باد جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و افزایش نسبی دما تا عصر فردا فراهم می شود.

وی ادامه داد: از اواخر وقت فردا با نفوذ سامانه بارشی جدید، ابرناکی و مه آلود بودن هوا، بارندگی، وزش باد (بعضی نقاط شدید)  کاهش دما و بتدریج برای چهارشنبه در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود ضمن آنکه این سامانه بارشی به تناوب تا روز جمعه در استان فعال است.

غلامی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی خفیف و وزش باد، عصر و شب کاهش ابر عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، بعضی نقاط ابری و مه آلود، بارندگی خفیف بویژه عصر و شب، وزش باد جنوبی (بعضی نقاط شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها )، افزایش نسبی دما پیش بینی کرد. وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با 16 درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای استان را با دو درجه مربوط به دیلمان و جیرنده ذکر کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای امروز رشت را نیز 11 و کمینه دمای فردای مرکز استان را پنج درجه عنوان کرد./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 106 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم