شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3198
مدیرعامل هلال احمر استان گیلان؛

شرکت 298 تیم در المپیاد آماده دادرسان هلال احمرگیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به آغاز مرحله شهرستانی المپیاد آماده دادرسان این جمعیت در مدارس استان گفت: 298 تیم دانش آموزی دختر و پسر در این المپیاد شرکت دارند.

مهدی ولی پور از آغاز المپیاد آماده دادرسان هلال احمر گیلان خبر داد و گفت: مرحله شهرستانی طرح دادرس «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» در مدارس سراسر استان گیلان تا پایان اسفند برگزار و تیم های منتخب جهت مرحله استانی مشخص می شوند.

وی بیان اینکه در حال حاضر 344 کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس سراسر استان دایر است گفت: در مسابقات طرح دادرس از هر مدرسه یک تیم برتر شامل 14 نفر عضو شرکت دارند.

ولی پور افزود: المپیاد دادرس مرحله شهرستانی در دو بخش تئوری و عملی برگزار و در این مرحله مسابقات پس از رقابت تیمها با یکدیگر یک تیم از دختران و یک تیم از پسران برگزیده می‌شوند و به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه در این مسابقات 131 تیم پسران و 167 تیم دختران اعلام آمادگی کردند گفت: کنترل و ارزیابی علائم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی و اسکان اضطراری رشته‌هایی است که دانش‌آموزان در آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی گفت: مرحله استانی مسابقات در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم