دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3173

آرد مورد نیاز نانوایان گیلان تامین می شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه سیاست اصولی دولت هدفمندی یارانه های غیر نقدی از جمله یارانه در بخش آرد و نان است، گفت: آرد نانوایان استان به میزان نیاز تامین می شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ سید محمد احمدی بیان داشت: با توجه به قیمت تضمینی خرید گندم در کشور، دولت برای نانوایان دولتی پز حداقل 1200 تومان و برای نانوایان آزادپز حداقل 900 تومان برای هر کیلوگرم گندم یارانه می دهد که این منابع عظیم به لحاظ کمک به قشر آسیب پذیر جامعه جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها از یک طرف و حمایت از زارعان گندم از سوی دیگر صورت می پذیرد.

وی با بیان اینکه کاهش سهم آرد نانوایان آزادپز موضوعی کشوری است، خاطر نشان کرد: بر اساس رایزنی های انجام شده با شرکت بازرگانی دولتی و پیگیری مستقیم استاندار گیلان، سهم آرد نانوایان آزادپز استان تا میزان بالایی تامین شد.

احمدی با بیان این که سرانه مصرف هفت کیلوگرم آرد برای هر نانوا الزامی است، افزود: دولت برای تامین آرد نانوایان برای اسفندماه، مشکلی ندارد و درخواستمان از نانوایان این است که ضمن حفظ آرامش به امر تولید نان بپردازد و کاستی های احتمالی را از طریق اتحادیه های مربوطه انعکاس دهند.

وی از تمامی واحدهای نانوایی که با سیاست های دولت همراه بوده و در ماه اخیر دچار مشکل شدند، قدردانی و اضافه کرد: همه دستگاه ها و در راس آنها استانداری گیلان خود را موظف به خدمت رسانی به این قشر زحمت کش در جامعه می دانند.

حدود سه هزار و 700 نانوایی در گیلان فعال هستند که یک هزار و 50 واحد در شهرستان رشت است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 124 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم