دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3172
منوچهر پارسافر؛

بالغ بر 56 هکتار توسعه عملکرد گلخانه ها در گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: آمار توسعه عملکرد گلخانه ها در 10 ماه سالجاری بالغ بر 56 هکتار بوده است.

منوچهر پارسافر اظهار داشت: اجرای طرح توسعه گلخانه ها در طول برنامه ششم توسعه و براساس سطوح ابلاغی پروژه تولید در محیط های کنترل شده گلخانه ای در برنامه اقتصاد مقاومتی با هدف افزایش تولید با هدف افزایش ضریب امنیت غذایی و سلامت غذا، مصرف بهینه آب و ارتقاء بهره وری و صرفه جویی در آب، افزایش صادرات محصولات در جهت مثبت کردن تراز تجاری در بخش کشاورزی انجام می شود.

وی ادامه داد: تاکنون آمار توسعه عملکرد گلخانه ها در 10 ماه سالجاری بالغ بر 56 هکتار بوده که از نظر سطح توسعه استان رتبه سوم در کشور و از لحاظ درصد تحقق اهداف ابلاغی پیش بینی شده درطول برنامه ششم استان ضریب 800 درصد را به خود اختصاص داده است.

به گفته پارسافر، متقاضیان احداث گلخانه به منظور تولید محصولات سبزی و صیفی، گل و گیاه، گیاهان دارویی پس از اخذ مجوز پروانه تاسیس از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ها برای اخذ تسهیلات سرمایه ای برای احداث، مراجعه کنند.

یکی از راه های مقابله با محدودیت منابع آب و کنترل تأثیر شرایط آب و هوایی در تولیدات کشاورزی، سیاست تغییر الگوی کشت و استفاده از روش های جدید تولید محصول است؛ استفاده از روش کشت گلخانه ای از جمله راهکارهایی است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و کارشناسان بخش کشاورزی معتقدند در صورت توسعه این روش می توان بسیاری از تنش های محیطی وارد شده به محصولات کشاورزی را کاهش داد./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 111 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم