دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3163
رئیس اداره اوقاف رشت؛

چهلمین وقف گیلان ثبت شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس اداره اوقاف رشت گفت: چهلمین وقف گیلان در سال جاری در شهرستان رشت به ثبت رسید.

حجت الاسلام حمیدرضا کریمی، اظهار کرد: چهلمین وقف گیلان در سال جاری در روستای مژده شهرستان رشت به ثبت رسید. وی با بیان اینکه رضا معتمدی مژدهی، واقف اهل رشت یک هزار و 503 متر از زمین خود را وقف کرد، افزود: ارزش ریالی این ملک موقوفه 750 میلیون ریال برآورد شده است.

وی رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت خاطرنشان کرد: نیت وقف این خیر رشتی، تامین هزینه های عمران و آبادی آستان مبارک آقا سید محمد روستای مژده است. حجت الاسلام کریمی اعلام کرد: این پنجمین وقف شهرستان رشت در سال جاری است.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت 400 موقوفه و چهار هزار و 500 رقبه دارد، گفت: بیشتر نیات موقوفات این شهرستان روضه خوانی امام حسین (ع) و کمک به فقراست.

رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت، کمک خیران و واقفان را از راهکارهای توسعه و عمران و آبادنی بقاع متبرکه برشمرد و اظهار کرد: بقاع متبرکه و مساجد مهمترین پایگاه مردمی در کشور ما هستند  و مردم خیر گیلان و رشت هیچگاه از کمک به این اماکن مقدس دریغ نکرده‌اند.

وی عمران و توسعه فیزیکی بقاع متبرکه را زمینه ساز حضور بیشتر مردم در اماکن مقدسه و امام زادگان دانست و تصریح کرد: برای خدمات دهی فرهنگی و معنوی به مردم باید اماکن متبرکه آراستگی در خور شان داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی با اشاره به اینکه 30 درصد بقاع متبرکه شهرستان رشت  در دست نوسازی و بهسازی، است گفت: حجم بسیاری از هزینه عملیات های عمرانی در بقاع متبرکه رشت توسط مردم و خیران محلی تامین می شود./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 124 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم