دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3161
رئیس پلیس راه گیلان؛

اجرای طرح آموزش مباحث ترافیکی در 80 مدرسه حاشیه جاده‌ها

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس پلیس راه گیلان از برنامه‌ریزی اجرای طرح آموزش مباحث ترافیکی در 80 مدرسه حاشیه جاده‌های استان با همکاری آموزش و پرورش خبر داد.

سرهنگ حسین محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: نظام تعلیم و تربیت و از همه مهمتر آموزش و فرهنگ‌سازی ترافیک می‌تواند در حوزه ارتقای دانش ترافیکی مردم و در تعاقب آن انضباط بخشی عبور و مرور و کاهش حوادث ترافیکی نقش اساسی را ایفا كند.

این مقام انتظامی با بیان اینكه آموزش به عنوان یکی از ارکان اصلی مثلث ترافیک، به رشد فرهنگ، ارتقاء سطح آگاهی عمومی و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی در جامعه كمک می‌كند، افزود: بی‌گمان تاثیر آموزش در حوزه‌های مختلف به ویژه در مباحث ترافیکی بر همگان آشكار است.

وی تصریح کرد: با توجه به تحلیل‌های آماری در تابستان بیشترین تصادفات به موتورسواران و قشر جوان مربوط بوده که نیاز است در حوزه پیشگیری از وقوع حوادث تلخ رانندگی آموزش را در مدارس آغاز کنیم.

سرهنگ محمدپور بیان کرد: کاهش قابل توجه شمار جانباختگان جاده‌ای در سال‌های اخیر علی‌رغم افزایش دو برابری خودروها در کشور، حاصل مجموعه‌ای از اقدامات هماهنگ و همسو در این زمینه به خصوص اجرای برنامه‌های آموزشی متنوع است که با همکاری پلیس و همه دستگاه‌های مسئول به ویژه آموزش وپرورش به ثمر نشسته است.

این مقام انتظامی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و جلسه‌ با مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به منظور توسعه و گسترش برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در مدارس گفت: در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش ضمن استقبال از برنامه جامع آموزش و تاثیر غیرقابل انکار آن بر کاهش تصادفات موتورسوارن و عابران پیاده در جاده‌های استان گیلان بر سرعت بخشیدن آموزش در مدارس حاشیه راه‌ها تاکید كرد.

رئیس پلیس راه استان گیلان در پایان خاطرنشان كرد: برابر برنامه‌ریزی و تفاهم صورت گرفته قرار است پلیس راه استان در 80 مدرسه شناسایی شده در حاشیه راه‌های گیلان اقدام به اجرای برنامه‌های آموزشی كند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 136 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم