دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3160
رئیس اداره امور عشایر استان گیلان؛

نبود جاده‌های دسترسی مشکل دامداران کوچنده گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس اداره امور عشایر استان گیلان گفت: یکی از مشکلات اساسی دامداران کوچنده در مناطق عشایر نبود جاده‌های دسترسی و تاسیسات زیربنایی است که تلاش داریم در این زمینه دامداران را یاری و مشکلات آنان را به حداقل برسانیم.

فرامروز هادی‌زاده گفت: شبانان و دامداران استان نقش موثری در تولیدات دامی مورد نیاز استان دارند. وی افزود: امروزه عشایر علاوه بر تولید، در تامین امنیت و مسائل اجتماعی نقش پررنگی دارند.

هادی زاده با اشاره به اینکه بخشی از امنیت غذایی کشور توسط عشایر و روستائیان گیلان تامین می شود، ادامه داد: در حال حاضر طرح اصلاح نژاد دام های استان را در دست کار داریم تا تولید گوشت و شیر از دام های استان افزایش یابد.

رئیس اداره امور عشایر استان گیلان با بیان اینکه عشایر گیلان بالغ بر ۷۰۰ هزار راس دام و سبک  دارند، خاطرنشان کرد: از این میزان، عشایر غرب گیلان  ۴۹۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارند که ۱۴۰ هزار تن فرآورده های دامی،لبنی وگوشتی را تولید و به مردم عرضه می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی دامداران کوچنده در مناطق عشایر جاده‌های دسترسی و تاسیسات زیربنایی است که تلاش داریم در این زمینه دامداران را یاری و مشکلات آنان را به حداقل برسانیم./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم