دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3157
معاون ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

آغاز جشنواره موسیقی فجر در گیلان از عصر امروز

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون ارشاد اسلامی گیلان، از آغاز سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان همزمان با 15 استان دیگر خبر داد و گفت: 15 گروه موسیقی در 16 نوبت از ساعت 18 عصر امروز، چهارم اسفندماه لغایت 10 اسفندماه در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت میزبان علاقمندان به هنر موسیقی هستند.

سید امیر مصباح در جمع خبرنگاران، از آغاز سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان خبر داد و اظهار کرد: 15 گروه موسیقی در 16 نوبت از امروز، چهارم اسفندماه لغایت 10 اسفندماه در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت میزبان علاقمندان به هنر موسیقی هستند.

وی افزود: دونوازی کمانچه و دودوک به سرپرستی حسام اینانلو و رضا عسگرزاده، ارکستر «ما» به سرپرستی مهرداد فقیری، دورگ به سرپرستی بهرام کریمی و امیر عاشورپور، گروه موسیقی نواحی گیل و دیلم به سرپرستی محمدرضا شاه‌نوری، جلیل به سرپرستی جلیل شعاع و ماخولا تا ششم اسفندماه اجرای برنامه خواهند داشت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: اجرای روشنا به سرپرستی مظفر شفیعی، فسانه به سرپرستی محمدعلی خودشناس و محمدصالح غلامی دیلمی، مونهد به سرپرستی مسعود دلجو، رسیتال ویولن و گیتار به سرپرستی نوید شعبان‌زاده و الهه اسماعیلی‌فر، نهفت به سرپرستی حمید دلیری و رامین متبسم، نواحی آوای مهر به سرپرستی محمد آفریدون و ارکستر فیلارمونیک گیلان به سرپرستی کیوان حبیب‌زاده و پدرام فر یوسفی نیز تا دهم اسفندماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه جشنواره موسیقی فجر همزمان با 15 استان کشور برگزار می‌شود، گفت: مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) بهره ببرند.

مصباح تصریح کرد: جشنواره مذکور با تلاش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود و علاقمندان برای تهیه بلیط‌های این جشنواره می‌توانند به سایت «هفت‌ساز» مراجعه کنند.

معاون ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر، همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اهداف و ماموریت‌های مشخص‌ شده در آیین‌نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم