پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2927
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛

پیش‌بینی تولید 155 هزار تن مرکبات در گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: 90 درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شد.

پارسافر با بیان اینکه تاکنون 90 درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شده است گفت: پیش بینی می‌شود امسال 155 هزار تن از باغات استان مرکبات برداشت شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 143 هزار تن در گیلان مرکبات تولید شده بود، ادامه‌ داد: امسال کیفیت مرکبات استان نیز بسیار خوب است.

پارسافر با بیان اینکه لنگرود، رودسر و املش بیشتر سطح زیرکشت باغات مرکبات گیلان را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان‌ کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها تامین مرکبات شب عید امسال با اولویت از مرکبات داخل استان صورت خواهد گرفت.

مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بخشی از مرکبات که کیفیت کمتری دارند، برای آبگیری به کارخانه‌ها برده می شوند و مقداری نیز در استان توسط روستاییان در بازارها به فروش می رسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر مرکبات، کیوی گیلان هم کیفیت بسیار خوبی داشت و میزان تولید دقیق آن در حال بررسی است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم، امسال 175 هزار تن کیوی در گیلان تولید شده باشد.

پارسافر وضعیت صادرات کیوی گیلان به کشورهای حاشیه خزر را بسیار مناسب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کیوی‌کاران استان در حال تغذیه و هرس باغات هستند تا سال آینده شاهد افزایش تولید کمی وکیفی کیوی استان باشیم./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم