یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2900
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت:

ایجاد رویه نخبه پروری باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: کشف استعدادهای درونی دانش‌آموزان و سرمایه گذاری بر روی آنها دارای اهمیت فراوانی است چراکه با ایجاد رویه نخبه پروری در جامعه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

نادر جهان آرای در آیین تجلیل از ستارگان درخشان، اظهار کرد: کشف استعدادهای درونی دانش‌آموزان و سرمایه گذاری بر روی آنها دارای اهمیت فراوانی است چراکه با ایجاد رویه نخبه پروری در جامعه شاهد رسیدن به سطوح عالی توسعه و پیشرفت و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

وی گفت: گاهی برای رسیدن به جایگاهی بالاتر رفاقت‌های ناجوانمردانه شکل می‌گیرد که باید کاری کنیم تا ظرفیت رقابت‌های ناسالم و بعضا پرتنش تبدیل به رفاقت‌ها شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، مدارس خاص را مدارس معین معرفی کرد و افزود: چنین مدارسی علاوه بر بالابردن کیفی سطح فعالیت خود می‌بایست حامی مدارس نابرخوردار برای رسیدن به سطح برخورداری باشند.

وی ادامه داد: دبیرستان استعدادهای درخشان (دوره دوم) سال گذشته تحصیلی موفق به کسب 118 رتبه جهانی و کشوری شد که از این تعداد 31 عنوان قهرمانی در بخش المپیادهای دانش‌آموزی از جمله فیزیک، زیست و نجوم، 21 مدال در حوزه خوارزمی و 66 رتبه برتر در حوزه مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی کسب نموده است.

در ادامه اصفهانی، مدیرکل بنیاد ملی نخبگان استان گیلان حضور پرشور مسئولین استانی و شهرستانی در آیین تجلیل از ستارگان درخشان را نشان از اهمیت پرورش نیروی انسانی نخبه در جامعه عنوان کرد و گفت: فرد نخبه نگاهی سطحی به مسائل روز ندارد و می‌بایست عمق دید خود به موضوعات پیرامونی خویش افزایش دهد.

وی تصریح کرد: اخلاق نخبگی به ما می‌گوید که طلبکار نظام و یا دولت نباشیم بلکه مسئولیت پذیر و دلسوز آن باشیم، همانطور که تا به امروز و پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب شکوهمند ایران اسلامی شاهد کسب رتبه 46 تولید علم و رتبه 16 سرعت تولید علم در دنیا هستیم .

گفتنی است؛ در پایان مراسم از دانش‌آموزان افتخار آفرین حوزه‌های مختلف آموزشی و پرورشی با اهداء لوح و هدایای ارزنده قدردانی شد./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 89 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم