یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2895
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت:

مردم پشتوانه سپاه هستند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ عاشوری در آیین اختتامیه جشنواره استانی عکس و شعر بسیج هنرمندان گیلان، که در مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار شد اقتدار و عزت کنونی ایران را از برکت خون شهدا عنوان کرد و گفت: هنرمندان با خلق و آفرینش آثار خوب خود خاکریزهای فرهنگی را مستحکم تر خواهند ساخت.

وی فرهنگ را یکی از مولفه‌های انقلاب دانست و افزود: هنرمندان با خلق آثار ارزنده خود در عصر مدرنیته که دشمن در صدد استحاله فرهنگی است می‌توانند در مقابل هجمه های دشمن مقابله کنند. عاشوری ادامه داد: هنرنمایی هنرمندان زمینه های انتقال فرهنگ به نسل های آینده را میسر خواهد ساخت.


جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: در نظام بین الملل، هر کشوری که قدرت بیشتری داشته باشد در جایگاه بالاتری قرار خواهد داشت. قدرت دارای دو بعد مادی و معنوی است. قبل از انقلاب قدرت ایران در هیج یک از ابعاد معنوی و مادی نفوذی نداشته است، اما امروز کشورهایی که از ایالات منفصل از ایالات آمریکا بودند تحت پوشش قدرت معنوی ایران قرار دارند.

 

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب در حوزه سیاسی ایران بیش از ۲۰۰ هزار مستشار وجود داشت، که تمام سیاست های داخلی و خارجی کشور را مشخص می‌کردند، در تمام مراکز تصمیم ساز حضور داشتند و ما هیچ اراده ای در تصمیم های کلان کشوری نداشتیم.

 

در حوزه اقتصادی ایران تنها به عنوان کاربر و کارگر بود هرچند کار بود اما هیچ اراده ای در تولید و اقتصاد خود نداشتیم. عاشوری خاطرنشان کرد: در حوزه اجتماعی فقر بیداد می کرد و بیشتر پزشکان ما از بنگلادش و ونزوئلا و... بود.


وی با تاکید بر عدم وجود حداقل امکانات در قبل از انقلاب، گفت: در آن زمان نه ارتقاء علم و دانش بلکه فرهنگ منحط غرب برای ما ارمغان بوده است. جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در اقشار متخصصین، با تاکید بر اینکه شهدا مهر عزت و افتخار را بر پیشانی ما زده‌اند گفت: امروز بعد از ۴۰ سال انقلاب پنجه در پنجه با استکبار جهانی در تقابل حق بر باطل قرار گرفته ایم و امروز به یمن بیانات داعیانه حضرت امام (ره) و فرزند خلفش حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی حرف برای گفتن داریم.


وی تصریح کرد: امروز ایران در تولید بنزین خودکفا شده به گونه‌ای که پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۲۷ میلبون لیتر بنزین را در چرخه مصرف قرار داده است. جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: امروز با کمک دانشمندان ایرانی توانستیم سینه فضا را شکافته و موشک و ماهواره به فضا پرتاپ کنیم. امروز با افتخار شاهد شناور شدن ناوهای ایران در آبهای آزاد هستیم.


عاشوری مردم را پشتوانه سپاه خواند و گفت: سپاه خود را از مردم می داند و امروز سپاه با کمک فرزندان شما در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی به ایفای نقش پرداخته‌اند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم