پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2875

کاهش تصادفات رانندگی نیازمند ارتقای فرهنگ ترافیک

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با تاکید بر اثر آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک بر کاهش تصادفات رانندگی گفت: تنها در سایه آموزش است که ما می توانیم به یک دستاورد ماندگار در حوزه ایمنی تردد دست یابیم.

علی اوسط اکبری مقدم در شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان با تاکید بر اثر آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک بر کاهش تصادفات رانندگی گفت: تنها در سایه آموزش است که ما می توانیم به یک دستاورد ماندگار در حوزه ایمنی تردد دست یابیم.

وی با اشاره به آمار بالای تصادفات عابران پیاده و موتورسواران در استان گیلان افزود: اگرچه تاثیر آموزش میدانی در اقشار بزرگسال جامعه غیر قابل انکار است، ولی بی شک موثرترین راهکار جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در سطح اقشار کم سن و سال جامعه نظیر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و حتی پیش دبستانی است.

نازک کار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان و دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان در ادامه این جلسه ضمن معرفی ساختار جدید کمیسیون گفت: طبق مصوبه جدید هیات دولت دبیرخانه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تغییر یافت.

وی، به برنامه های عملیاتی جهت پیاده سازی اقدامات ایمنی تردد اشاره کرد و گفت: توسعه نقش نهاد راهبر در راستای ایفای وظایف مدیریت اقدامات ایمنی، غربالگری شبکه راهها ارتقای ایمنی عابران پیاده، ارتقای ایمنی در عملیات ساخت و نگهداری راهها، اجرای برنامه های آموزشی، کنترل و نظارت هدفمند بر رفتار رانندگان پرخطر و توسعه آموزشهای فنی و تخصصی مورد نیاز شاغلین بخش حمل و نقل از مهمترین برنامه های عملیاتی مدنظر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان است.

نازک کار، در ادامه به معرفی طرحهای موفق آموزش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در زمینه ارتقاء فرهنگ ترافیکی پرداخت و استمرار برگزاری برنامه های مذکور را در کاهش تصادفات رانندگی موئر دانست.

فرمانده پلیس راه استان نیز گزارشی از تصادفات 10 ماهه و اقدامات آموزشی پلیس راه استان در راستای کاهش تصادفات پرداخت./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم