شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2844
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

تضعیف سامانه بارشی در گیلان از امشب

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از تضعیف سامانه بارش زا و سرد در استان از امشب (یکشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارش زاد و سرد در منطقه است که بر این اساس طی امروز بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید)، کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

وی ادامه داد: این سامانه امشب تضعیف و به تدریج فردا از منطقه خارج خواهد شد و از ظهر دوشنبه ضمن پایداری هوا، روند افزایش نسبی، بتدریج وزش باد جنوبی (گرم بویژه در ارتفاعات و دامنه ها) تا روز جمعه مورد انتظار است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز را ابری و مه آلود، کاهش دما، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید)، ارتفاعات بارش برف یا کولاک برف، طی عصر و شب کاهش ناپایداری و فردا نیز آسمان استان در نواحی غربی را کمی ابری تا نیمه ابری و در نواحی مرکزی و شرقی قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، احتمال بارش پراکنده (ارتفاعات احتمال بارش برف) و وزش باد، بتدریج کاهش ابر پیش بینی کرد.

وی بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را با 18 مربوط به مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا را با سه درجه زیرصفر مربوط به جیرنده و دیلمان ذکر کرد. غلامی بیشینه دمای امروز رشت را 9 درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را نیز پنج درجه عنوان کرد.

وی یادآور شد: طی شبانه روز گذشته بیشترین میزان بارش باران در استان با 32.5 میلیمتر در ایستگاه هواشناسی کشاورزی رشت ثبت شده است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم