شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2776
مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد؛

کاهش 15 درجه‌ای دمای هوای گیلان

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش 15 درجه‌ای دمای هوا، بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات خبر داد.

محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شمالی شدن جریانات و تقویت توده‌هوای سرد و بارشی از امروز در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا 5 تا 15 درجه سلسیوس کاهش می‌یابد افزود: از دوشنبه‌شب و صبح سه‌شنبه در بعضی از نقاط استان، به‌ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها افزایش ابر، وزش باد و بارندگی شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات بالادست به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه مسئوولان آمادگی‌های لازم را داشته باشند بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت دریا مواج و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست گفت: به دلیل احتمال بارندگی شدید مردم از استقرار در حاشیه رودخانه خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسئوولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی به عمل بیاورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

دادرس با بیان اینکه مسؤولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر کندد گفت: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی نیز اطلاع‌رسانی می‌شود./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم