چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2523
رئیس شورای مشارکت های مردمی و زنان مجمع خیرین سلامت استان گیلان؛

اعتماد دو طرفه مردم و مسئولان بزرگترین عامل امیدآفرین است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس شورای مشارکت های مردمی و زنان مجمع خیرین سلامت استان گیلان گفت: اعتماد دو طرفه مردم و مسئولان بزرگترین عامل امید آفرین است.

فرحناز مظفری روز شنبه در نخستین همایش زن و فرهنگ سلامت در سالن اجتماعات بانک صادرات استان گیلان در رشت افزود: اگر اعتماد بین مردم و مسئولان از بین برود، ناگزیر امید نیز از بین می رود و به خفتگی می انجامد.

وی با بیان اینکه همه با هم بایستی نشاط و امید را در جامعه به صورت یک الگو فرهنگ سازی و هدایت کنیم، خاطرنشان کرد: امید و نشاط، اعتماد اجتماعی را می سازد و اعتماد به سرمایه اجتماعی منجر می شود؛ سرمایه ای که موتور حرکت جامعه به سوی پیشرفت، ترقی، رفاه و امنیت است.

وی اظهار داشت: اگر چه شاخصه های امید و اعتماد، رو به بهبود است اما همچنان تا رسیدن به سرمایه بانشاط اجتماعی فاصله داریم، امید تنها احساسی فردی و روانشناختی نیست بلکه نوعی آگاهی و دانش است که با کمک آن می توانیم برای مداخله در سرنوشت جامعه مان به آن تکیه کنیم.

رئیس شورای مشارکت های مردمی و زنان مجمع خیرین سلامت استان گیلان بیان داشت: امید اگر چه در سطح فردی، احساسی روانشناختی به نظر می آید، اما در واقع نوعی آگاهی و معرفت نسبت به جایگاه فرد در جامعه و تصویری روشن از خود و جامعه و تصویری شفاف از رابطه میان انسان با جامعه است.

وی در ادامه سخنانش با تشریح فعالیت های شورای مشارکت های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت استان گیلان بیان داشت: این مجمع به عنوان یک سازمان مردم نهاد که تمامی فعالیت های آن غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی بوده در موضوع بهداشت، پیشگیری و درمان فعالیت می کند.

مظفری ادامه داد: شورای مشارکت های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت استان گیلان در اواخر سال 96 با جذب 21 نفر از زنان خوش فکر و متخصص و به منظور تشکیل اتاق فکر از طریق ایجاد کارگره های تخصصی شروع به کار کرد.

نخستین همایش زن و فرهنگ سلامت روز شنبه از سوی شورای مشارکت های مردمی زنان مجمع خیریه سلامت گیلان و معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در رشت برگزار شد.

در این مراسم پنج مادر نمونه نشان شهروند مسئول را دریافت کردند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم