چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2517
رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت:

تثبیت جایگاه روزافزون برنج گیلان در بازار

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: جایگاه برنج گیلان بیشتر و بهتر از گذشته در مبادی داخلی و خارجی تثبیت می‌شود.

علی درجانی در جلسه کشاورزی استان گفت: طرح جامع بسته‌بندی و برندسازی برنج در کمیته فنی برنج استان در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود: فرایندهای اجرایی در راستای ارتقاء سطح معیشتی کشاورزان، کیفیت محصول برنج و ارتقای جایگاه و اعتمادسازی برنج گیلان در این طرح دیده شده است.

درجانی، ادامه داد: تمامی الزامات فنی، بهداشتی، نظارتی و استانداردها در طرح بسته‌بندی برنج منظور شده است. وی افزود: بازار خوب برنج در گرو هماهنگی و اجرایی شدن طرح اصلاح ساختار کارخانجات شالیکوبی با بسته‌بندی، برندسازی و استانداردسازی حوزه برنج محقق خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان‌ کرد: در این طرح در گام نخست ۱۰۰ هزارتن برنج با برند منطقه‌ای بسته‌بندی خواهد شد. وی با اشاره به حضور تشکلها و کارخانجات شالیکوبی و صنایع بسته‌بندی با اولویت زنجیره‌های یکپارچه حوزه برنج در این طرح، تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات مثبت باعث تشویق و ترغیب بخش خصوصی بویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مسیر تهیه برنج مورد نیاز خود از تولیدکنندگان به صورت بدون واسطه باشیم تا جایگاه برنج گیلان بیشتر و بهتر از گذشته در مبادی داخلی و خارجی تثبیت شود./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 115 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم