سه شنبه, 24 مهر 1397
شناسه خبر:2423
آیت الله فلاحتی در خطبه‌های نماز عید قربان:

درآمد کشاورزان کفاف پرداخت حق بیمه را نمی‌دهد

  • انداز قلم

به گزرش سوما؛ آیت الله رسول فلاحتی صبح امروز در خطبه‌های عید قربان با تبریک این عید الهی اظهار کرد: عید قربان روز بندگی خدا، بندگان صالح خدا و عرض ادب و بندگی به پیشگاه خداوند عزوجل و مهربان است.

وی با بیان اینکه خداوند هیچ‌گاه بنده خود را رهانکرده و دستگیر او خواهد بود افزود: اگر  پروردگار متعال بخواهد به کسی خیروبرکتی اراده کند هیچ قدرتی یارای مقابله با آن را ندارد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه مردم مسلمان ایران بهترین الگو برای دنیا هستند تصریح کرد: خداوند اراده کرده که مردم مسلمان ایران دارای خیروبرکت باشد و به‌عنوان الگو در دنیا محسوب می‌شوند و تا زمانی که  اراده پروردگار بر این خیر  باشد هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع بزرگی ایران اسلامی باشد.

فلاحتی با اشاره به سرکشی خود  در نحوه آب‌رسانی به مزارع کشاورزی گفت: باوجود مشکلات آب در آغاز فصل کشاورزی، به حول قوه الهی محصول‌ها به ثمر نشست اما بارش باران‌های اخیر باعث آسیب دیدن برنج در شالیزارها شده است.

امام‌جمعه رشت با اذعان به روند برداشت برنج در شالیزار بیان کرد: خوابیدن برنج دو حالت را با خود به همراه دارد بنابراین، اگر ساقه‌های برنج هنوز دانه نداده باشد یعنی اگر هنوز در مرحله شیره برنج بوده و در این باران خوابیده باشد متأسفانه هیچ ثمری برای کشاورزان نخواهد داشت.

فلاحتی با اشاره به حالت دوم آسیب باران‌های اخیر به شالیزارها تصریح کرد: اگر دانه‌های برنج رسیده باشد و به دلیل باران آسیب‌دیده باشد، برنج‌ها مرغوب نبوده و تلاش کشاورزان به‌صورت مطلوب به ثمر ننشسته است.

وی خطاب به مسئولان بیمه گفت: درآمد کشاورزان آن‌قدر زیاد نیست که توان پرداخت حق  بیمه را داشته باشند و شایسته است مسئولان استان و متولیان امر بیمه  به مناطق آسیب‌زده رسیدگی کرده تا زندگی کشاورزان در این آسیب مختل نشود.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر اینکه درآمد زندگی کشاورزان از طریق کاشت و برداشت برنج تأمین می‌شود افزود: مسئولان بیمه به کشاورزان رسیدگی کنند تا آسیب کمتری متوجه این عزیزان شود./خزرآنلاین

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم