سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2414
فرمانده سپاه قدس گیلان:

رسانه ها و خبرنگاران به ترویج فضای اتحاد و همدلی بپردازند

  • انداز قلم

به گزارش سوما، فرمانده سپاه قدس گیلان گفت:‌ دو پروژه بزرگ آبرسانی سپاه گیلان و شرکت آبفار در تالش و رودبار هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

فرمانده سپاه قدس گیلان عصر امروز در مراسم "تجلیل از اصحاب رسانه" روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان در رشت اظهار داشت:‌ دو پروژه بزرگ آبرسانی سپاه قدس گیلان و شرکت آبفار در تالش و رودبار هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسند. وی محرومیت‌زدایی را از وظایف اصلی و مهم سپاه اعلام کرد و بیان داشت:‌ سپاه قدس گیلان نیز در راستای عمل به این رسالت بسیار خطیر مشارکت در ساخت و تکمیل بسیاری از پروژه‌های مهم عمرانی را به ویژه در مناطق محروم استان سرلوحه کار خود قرار داده است.

سردار عبدالله‌پور در مورد دو پروژه بزرگ آبرسانی در شهرهای تالش و رودبار نیز تصریح کرد:‌ سپاه قدس گیلان در راستای خدمت‌رسانی به مردم با همکاری شرکت آبفار کار احداث دو پروژه آبرسانی را در مناطق یاد شده آغاز کرده که هفته آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد. وی به فعالیت‌های سپاه قدس گیلان در عرصه فرهنگی و اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اشاره کرد و ابراز داشت: اعزام کاروان‌های راهیان نور با هدف زنده نگه‌داشتن نام شهدا امسال نیز با جدیت کامل توسط سپاه با یک رویکرد جدید و ابتکاری نو انجام می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان این نکته که امسال 100 چادر با نام‌های شهدا در مقر راهیان نور گیلان در مناطق عملیاتی برپا می‌شود عنوان کرد:‌ این چادرها مانند چادرهای زمان جنگ و با همان شکل و شمایل برای استقرار خانواده‌هایی که در این اردوها شرکت می‌کنند برپا می‌شوند. وی ترویج روحیه و فرهنگ شهادت را ضامن بقای نظام اسلامی دانست و درباره اهمیت آن تصریح کرد:‌ اگر این اصل بسیار مهم به خوبی با کمک رسانه و اهالی قلم در کشور و جامعه نهادینه و ترویج شود دشمن هرگز قادر به پیاده کردن توطئه‌های شوم خود علیه انقلاب نخواهد شد.

سردار عبدالله‌پور دیگر اقدامات سپاه قدس گیلان در حوزه محرومیت‌زدایی را برشمرد و ابراز داشت:‌ تهیه جهیزیه برای نوعروسان،‌ مشارکت در ساخت حدود هزار واحد مسکن مددجویی در استان گیلان، و ساخت و تکمیل پروژه‌‌های مسکن برای زلزله‌‌زدگان کرمانشاهی از جمله برخی از این اقدامات هستند. وی لزوم تبلیغ و ترویج استفاده و خرید کالای ایرانی در جامعه را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ اگر مسئولی برخلاف این امر مهم اقدام به خرید کالاهای خارجی کند رسانه‌ها باید جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و برای دفاع از حقوق ملت او را رسوا کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان سردار عبدالله‌پور ایجاد نفاق و دودستگی در جامعه را از مهم‌ترین اهداف دشمن اعلام کرد و گفت:‌ جامعه امروز ما برای رهایی از هجمه‌های بسیار شدید دشمنان خود به فضای اتحاد و همدلی نیازمند است که رسانه‌ها و خبرنگاران باید برای تحقق آن از تمام ابزارهای خود استفاده کنند. وی حفظ امنیت و محرومیت‌زدایی را دو رسالت خطیر سپاه دانست و خاطرنشان کرد:‌ رهبری عالیقدر و بسیار بصیر کشورمان مقام معظم رهبری در تمام سال‌های پس از ارتحال امام راحل کشتی انقلاب را به سلامت از میان بلایا و طوفان‌های سهمگین عبور داده و حفظ کرده‌اند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه باید قدر این نظام و امنیت آن را بدانیم تصریح کرد:‌ دشمن در این جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشورمان درصدد القای تفکر عدم کارایی انقلاب و نظام اسلامی به جامعه و مردم است بنابراین رسانه‌ها باید برای مقابله با این حربه با جدیت به میدان مبارزه وارد شوند. وی خدمات ارائه شده در بسیاری از حوزه‌های آبرسانی،‌ راه،‌ برق،‌ گازرسانی و نظایر این‌ها را بی‌شمار دانست و عنوان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید با انعکاس کارها و خدمات انجام شده دولت و نظام در جامعه در جهت خنثی کردن توطئه دشمنان قدم بردارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان اطلاع از وضعیت مردم در مناطق مختلف و انتقال مشکلات آن‌ها به مسئولان اجرایی را از وظایف مهم خبرنگاران اعلام کرد و گفت:‌ مسئولان در چنین وضعیتی که کشور و مملکت در یک جنگ بزرگ و تمام عیار قرار گرفته حق ندارند در اتاق دربسته بنشیند و از حال مردم غافل شوند. وی فرمانده سپاه قدس گیلان ناامید کردن مردم به هر وسیله‌ای را قدم نهادن در مسیر دشمن عنوان کرد و افزود:‌ بر طبل تفرقه کوبیدن و ایجاد انشقاق در جامعه کار دشمن است بنابراین رسانه‌ها باید برای حفظ وحدت و انسجام ملی در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تلاش کنند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه دشمن برای حفظ بقای خود در تلاش برای نابودی ایران اسلامی با هر شیوه‌ای است اظهار داشت:‌ امروز دشمنان نظام جنگ را به عرصه اقتصادی کشانده‌اند تا با ابزار تحریم و فشار عرصه را برای مردم بیش از هر زمانی دیگر تنگ‌تر کنند. وی پیروزی انقلاب اسلامی و عبور آن از تمام توطئه‌های استکبار جهانی را از قدرت اعجاز الهی دانست و تصریح کرد:‌ تأسیس داعش و تجهیز تروریست‌های آن در منطقه از جمله این نقشه‌های شوم بود که فتنه آنان با حضور گسترده مدافعان حرم در همان نطفه خفه و نابود شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان در مورد خبرنگاران و حرفه بسیار حساس آن‌ها نیز خاطرنشان کرد:‌ این حرفه نیز مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر با فرهنگ ایثار و شهادت پیوندی ناگسستنی دارد که شهادت شهید بزرگوار محمود صارمی در افغانستان تنها یک نمونه از آن است./خزر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم