دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2388
دکتر فیروز فاضلی مدیرکل ارشاد گیلان خبر داد:

رتبه دوم و ششم گیلان در بخش رسانه‌های مجازی و مکتوب در کشور

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فیروز فاضلی صبح امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران استان گیلان در رشت ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: در یک ماه گذشته استان گیلان روزهای بسیار پر‌خبری را سپری کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به بیانات امیرالمومنین حضرت علی(ع) خطاب به مالک اشتر گفت: این امام بزرگوار خطاب به مالک گفته بود تا با مردم به شکلی رفتار کند که مردم در مقابل او بدون لکنت صحبت کنند.

وی با بیان اینکه استان گیلان دارای 176 نشریه و 9 روزنامه دارای مجوز دارد ابراز داشت: در استان گیلان 293 مجوز برای رسانه‌ها صادر شده است که گیلان را در جایگاه ششم کشور قرار داده است.

فاضلی با اعلام اینکه استان گیلان با داشتن 117 پایگاه خبری در جایگاه دوم کشور قرار دارد خاطرنشان کرد: استان گیلان از نظر تعداد روزنامه‌ها در جایگاه هفتم کشور قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان خانه مطبوعات را هویت صنفی مطبوعات و رسانه‌ها دانست و عنوان داشت: کمیته عکاسان خبری در خانه مطبوعات تشکیل می‌شود تا به مسائل و مشکلات این صنف نظارت کند.

وی با بیان اینکه قلم اهالی قلم برای ما مسئولان سند است تصریح کرد: رسانه دریایی است که از هر طیفی باید در آن وجود داشته باشد و به همین دلیل است که از هر حزب و سلیقه‌ای فعال رسانه‌‌ای داریم.

فاضلی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌بایست با مراجعه به سامانه الکترونیکی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت‌نام کرده تا بتوانند از بیمه خبرنگاری بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه اعضای فراکسیون مجلس شورای اسلامی شب گذشته با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار داشتند گفت: در این جلسه مقرر شد تا قوانین حمایتی خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

وی دولت دبیر و امید را دولت شفافیت دانست و خاطرنشان کرد: به تمام خبرنگاران قول میدهم که به زودی خبرهای خوشی را در حوزه خبری و رسانه‌‌ای استان گیلان می‌شنوند./خزر


ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم