دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2342

انفعال نمایندگان گیلان در خصوص رفتنی شدن نوبخت!

 • انداز قلم

به گزارش سوما؛ اگرچه این نخستین باری نیست که صحبت از رفتن نوبخت می شود، اما انفعال نمایندگان گیلان در قبال این موضوع هم قابل تامل است.

نمایندگانی که بارها در بزنگاه های حساس سیاسی خبر از تعامل و موافقت نوبخت با پروژه های حساس عمرانی داده اند، این روزها در برابر احتمال برکناری معاون گیلانی رئیس جمهور سکوت را بر اعتراض ترجیح داده اند.

خزر، افزایش شدید قیمت ارز در بازار، تیم اقتصادی دولت و شخص رییس جمهور را هدف شدیدترین انتقادات قرار داد. انتقاداتی که در پی آن، سرانجام خبر آمد که قرار است دکتر روحانی دست به تغییراتی در کابینه اقتصادی خود بزند. بسیاری از رسانه ها از نوبخت، سیف، آخوندی، کرباسیان و شریعتمداری به عنوان گزینه های احتمالی تغییر در بدنه دولت نام بردند و نوشتند که رفتن نوبخت از سازمان برنامه و بودجه تقریباً قطعی بوده و از این پس قرار است معاون گیلانی رئیس جمهور را تنها در قامت سخنگوی دولت ببینیم! منتشرکنندگان این گزارش، البته این را هم نوشتند که رئیس جمهور تمایلی به برکناری مستقیم این افراد ندارد، بلکه می خواهد خودشان استعفا داده و یا اینکه با نظر مجلس کنار گذاشته شوند.

اگرچه این نخستین باری نیست که صحبت از رفتن نوبخت می شود، اما انفعال نمایندگان گیلان در قبال این موضوع هم قابل تامل است. نمایندگانی که بارها در بزنگاه های حساس سیاسی خبر از تعامل و موافقت نوبخت با پروژه های حساس عمرانی داده اند، این روزها در برابر احتمال برکناری معاون گیلانی رئیس جمهور سکوت را بر اعتراض ترجیح داده اند. البته انتظار اعتراض از مردمی که معتقدند نوبخت نتوانسته آن طور که باید و شاید برای توسعه گیلان کاری انجام دهد، انتظاری بیجا است اما از نمایندگانی که نام نوبخت حداقل در مواقع حساس همچون ارایه گزارش کار به مردم، به کمکشان آمده، انتظاری غیر از سکوت می رفته است.

برکناری نوبخت از ریاست سازمان برنامه و بودجه و حضورش تنها در نقش سخنگوی دولت، یعنی تنزل معاون گیلانی رئیس جمهور به پایین ترین سطح ممکن! بی تردید اگر نوبخت نتوانسته در این سال ها آن طور که انتظار می رفت برای گیلان مثمرثمر واقع شود، نه از بابت عدم علاقه او به زادگاه بلکه درصدی هم از باب عدم استفاده مسئولان شهری و استانی از ظرفیت معاون رئیس جمهور بوده است. در هر حال باید پذیرفت حضور نوبخت در سطح اول دولت برای گیلان و گیلانی ها بهتر از نبود او خواهد بود و حمایت نمایندگان گیلان مخصوصا نمایندگان لیست امید را می طلبد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • حمایت کجاست

  اکثر مردم در ایران و گیلان از عملکرد دکتر نوبخت راضی نیستند.
  دکتر نوبخت فکر می کند خبرها ناراحت کننده، را اگر با لبخند و شوخی بگوید همه میپذیرند. بیشتر مردم از شخص و برنامه های او ناراحت هستند،
  دکتر نوبخت می توانست برای پیشرفت سریع گیلان مفید باشد. اگر به استانهای دیگر سفر کنید خواهید دید حضور نمایندگانشان در دولت چقدر به توسعه همجانب استانشان کمک کرده و باعث آبادانی و اشتغال گسترده شده

  پاسخ
 • این

  هر کس اگر جای نوبخت بود تا الان بخش بزرگی از معظلات استان گیلان حل می شد فقط گیلانی بودن کافی نیست ، اصفهانیان ، یزدیان ، کرمانیان، و حتی استان مازندران بسیاری از امکانات و مجوزهای دولتی در سالهای گذشت به سمت خود بردند.
  وقتی به مردم گیلان میرسند دیگر دولت پول و امکانات ندارد باید بخش خصوصی کارهای بزرگ ملی انجام دهد متاسفاً بخش خصوصی اکثراً فقط به بدنبال سودجویی بیش حدهست و برایشان هیچ چیز جز درآمد سرشار مهم نیست. این است نوبخت شما خیلی خوب حرف میزنند اما

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم