چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:1242
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان؛

عدم اعتنا به نظر مراجع 4گانه حق‌الناس است

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ برگزاری جلسه با عنوان حضور حداکثری یا رأی اولی با سخنرانی فرمانداران، مدیران کل و دولتمردان بدون حضور ائمه جمعه و جهت‌دهی به طرف کاندیدای خاص خلاف قانون است.

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم در 29 اردیبهشت‌ماه سال جاری اظهار کرد: تمام برگزار کنندگان انتخابات باید بر اجرای قانون انتخابات اهتمام داشته باشند و از تبلیغات قبل از موعد قانونی که از موارد آشکار تخلفات انتخاباتی است، اجتناب کنند.

وی، برگزاری جلسه‌های متعدد در شهرستان‌ها با عنوان حضور حداکثری یا رأی اولی با سخنرانی فرمانداران، مدیران کل و دولتمردان بدون حضور ائمه جمعه و جهت‌دهی به طرف کاندیدای خاص را خلاف قانون عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه موضوع مذکور در ستاد پیشگیری استان مطرح و خلاف قانون تشخیص داده شد اما همچنان در شهرستان‌ها در حال برگزاری است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی لازم است نسبت به موضوع مذکور حساسیت بیشتری نشان دهد، تصریح کرد: استاندار گیلان نیز تذکرات لازم به برگزارکنندگان این گونه نشست‌ها را اعلام کند.

اشجری، تأیید گسترده هیأت‌های اجرایی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بدون اخذ یا اعمال سوء پیشینه از طرف برخی از داوطلبان و عدم اعتنا به نظر مراجع 4گانه را تضییع حق‌الناس خواند و بیان کرد: اگر مراجع قانونی مستندات برخی از داوطلبان تأیید شده را در معرض دید افکار عمومی قرار دهند برای تأییدکنندگان آنها روسیاهی می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران و هیأت‌های اجرایی در برابر هر کدام از تأ‌یید یا رد صلاحیت‌هایی که انجام می‌دهند باید خود را در پیشگاه خداوند و مردم و شهدای انقلاب اسلامی مسؤول بدانند، متذکر شد: هیأت نظارت شهرستان‌ها به‌ویژه هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با بررسی‌های لازم و رعایت موازین قانونی به‌ویژه ترتیب اثر دادن نظرهای مراجع 4گانه زمینه عدم حضور ناصالحان را فراهم می‌کنند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان یادآور شد: فراموش نشود آنها که امروز در حال بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هستند بدانند روزی عملکرد و رفتارشان نیز مورد ارزیابی و قضاوت دیگران قرار می‌گیرد./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم