تبلیغات الماس 1
تبلیغات الماس 2

آیین‌نامه طرح ساماندهی آب‌بندان‌های گیلان تصویب شد

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ساماندهی آب بندان های استان به تصویب رسید.

هاتگرام و تلگرام طلایی پس از پایان آذر مسدود نمی‌شود / اینستاگرام باید در کشور نماینده پاسخگو داشته باشد

به گزارش سوما؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سؤال که هاتگرام و تلگرام طلایی بعد از اتمام مهلت جدا شدن از تلگرام در پایان آذر فیلتر می‌شوند، گفت: مسدود نمی‌شوند بلکه بای...

اگر حرفهای من گفتنی است، گوشهایی برای شنیدن هم میخواهد...!

اختصاصی سوما - به روایت حمزه هدایتی؛ معلولیت محدودیت است‌ اما ناتوانی نیست این محدودیت ها را فقط یک معلول میتواند ببیند جامعه سالمین جامعه معلولین را هیچگاه درک نکردند و از این به...

با مردم با احترام برخورد کنید

اختصاصی سوما؛ جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور دکتر دلخوش نماینده شهرستان صومعه سرا و مسئولین روز پنج شنبه درسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

اهداف اسرائیل از حمله موشکی 8 آذر به سوریه

اختصاصی سوما؛ حدود ساعت 20/9 پنج شنبه (8 آذر 1397) رژیم صهیونیستی تقریبا به مدت 45 دقیقه حدود 70 فروند موشک به سمت اهدافی در سوریه پرتاب کرد که با واکنش سریع سامانه های دفاعی ارتش...

استکبار از بیداری اسلامی در منطقه سیلی خواهد خورد / تحریم ملت ایران شکست می‌خورد

به گزارش سوما؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند: در دورانی که جهان در تاریکی جهل و فریب جاهلیت فرو رفته بود، خداوند نور پیامبر را به بشریت اعطا کرد؛ امروز هم اگر از این نور تبعیت کنیم، نتی...
تبلیغ برلیان 1

پیشنهاد سوما

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

به گزارش سوما؛ برخی مدیران بازنشسته حوزه‌های فرهنگی به دنبال فعال کردن موسسات وابسته به خود هستند تا پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بخش‌هایی از اموری که اکنون در اختیار دولت است، در پوشش اجرای سیاست تصدی‌گری دولت به آنها واگذار شود.
سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

به گزارش سوما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهایی که بحران اقتصادی کشور را فراگرفته، اولویت‌شان تشکیل یک ساختار اداری جدید قرار دادند و با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند.
مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

به گزارش سوما؛ هجوم مردم رشت به پمپ بنزین ها دیگر از حد یک خبر و شایعه گذشته است.
متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

به گزارش سوما؛ به هم ریختگی بازار ارز دیروز وارد فاز تازه ای شد، وقتی دلار مرزهای ۱۰ هزار تومان را در عین ممنوعیت خرید و فروش در بازار آزاد پشت سر گذاشت تا سکه روی چهار میلیون و پانصد هزار تومانی شدن را ببیند، داستان دنباله دار بحران ارزی وارد فاز تازه ای شد.
کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

به گزارش سوما نیوز؛ نباید فراموش کرد که سرمربی پرتغالی هفتمین سال حضور در فوتبال ایران را پشت‌سر می‌گذارد. او زمان بسیار زیادی را صرف کرده تا ایده‌های فنی‌اش را به جسم و روح تیم‌ملی تزریق کند و برای پیاده کردن این ایده‌ها در یک کشور دیگر، حداقل به چند سال زمان نیاز خواهد داشت.
فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

به گزارش سوما نیوز؛ مدیران ثبت احوال کشور برای تغییر کارت های ملی بیش از 80 میلیون ایرانی، دست به دامان سامانه ای شده اند که با اشکالات زیرساختی فراوانی دست و پنجه نرم می کند.
رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

به گزارش سوما نیوز؛ فریاد حاتمی‌کیا انتقام ما بود از آن شب غربتی در اسفند ۷۰. او فریاد می‌زد و فریادش، فقط از حنجره‌ خودش نبود که طنین‌انداز شده بود.
آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

به گزارش سوما نیوز؛ برخی کارشناسان و حتی مسئولین بر این باورند، اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند و افزایش یابد، این موضوع می تواند روی تجارت تأثیرگذار باشد و صادرات را افزایش و واردات را کاهش دهد.

رویای نتانیاهو در مونیخ؛ حمله اسرائیل به ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اختصاصی سوما؛ "ما بدون تردید از خود دفاع خواهیم کرد، نه تنها علیه دست نشاندگان ایران بلکه علیه خود ایران اقدام خواهیم کرد."

ایران تلاش می کند امپراطوری خود را از تهران تا طرطوس ایجاد کند و دریای خزر را به مدیترانه وصل کند." توافق هسته ای نه تنها ایران را میانه رو نکرد بلکه ببر خشمگین ایرانی را در منطقه رها کرد." ایران تلاش دارد با ایجاد پایگاه در سوریه حضور خود را در این کشور تقویت کند و اسرائیل اجازه نخواهد داد که این کشور طناب تروریسم را دور گردن اسرائیل حلقه کند." (خطاب به دکتر ظریف) این پیام را با خود ببر، تهران بهتر است عزم اسرائیل را آزمایش نکند." البته اقدامات ایران در منطقه یک پیام مثبت هم داشته است و آن نزدیکی بی سابقه رژیم های عرب به اسرائیل است."

این عبارات بخش هایی از سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ بود. کنفرانسی که نتانیاهو برای نخستین بار در آن شرکت می کرد. حضوری که با یک نمایش مضحک دیگر از وی همراه بود. قطعه ای از یک پهباد که وی آن را ساخت ایران اعلام کرد که در عمق فلسطین اشغالی هدف قرار گرفته است. نمایشی که نیکی هیلی نیز در طی ماه های اخیر دوبار آن را در شورای امنیت و در برنامه های تلویزیونی اجرا کرده است. نمایشی با نام موشک ایرانی از یمن تا ریاض. البته چهار سال پیش هم نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با عباراتی مشابه ایران را تهدید به حمله نظامی کرده بود. " پیش از آنکه ایران به اسرائیل حمله کند، اسرائیل این کشور را بمباران خواهد کرد."

سوال: با توجه به سخنان نتانیاهو در مونیخ، آیا بین ایران و اسرائیل جنگی رخ خواهد داد؟ خصوصا که اخیرا اسرائیل چندین رزمآیش نظامی منفرد و مشترک با امریکا در صفحات شمالی و مرکزی و جنوبی فلسطین اشغالی برگزار کرده و در آنها انواع تجهیزات نظامی را که بیشترشان دفاعی بوده است مورد آزمایش قرار داده است؟ اسرائیل از طرح مباحث تهدیدی علیه ایران چه اهدافی را دنبال می کند؟

- اسرائیل بیش از دو دهه است که در هیچ جنگی پیروز نشده است. این بدین معنی است برتری نظامی اسرائیل از دست رفته است. اسرائیل در جنگ های اخیر علیه لبنان و غزه نیروهای ذخیره را فراخواند که بالغ بر 2 میلیون نفر می شوند. اما عملا حدود 70 هزار نفر در عملیات نظامی شرکت داشتند. زیرا هم لبنان و غزه گنجایش این حجم از نیروی نظامی را ندارد و هم اینکه با تجمع این نیروها در منطقه ای کوچک تلفات سنگینی را متحمل می شد.

- شاخص های برتری نظامی اسرائیل طی سال های اخیر فرو ریخته است. جنگنده رادار گریز و گرانقیمت شبح سال ها قبل توسط سوریه هدف قرار گرفت و از رده خارج شد. تانک اسطوره شده مرکاوا در جنگ 33 روزه از معادله خارج شد. نیروی انسانی اسرائیل در جنگ لبنان و جنگ غزه قادر به پیش روی و تثبیت مناطق اشغال شده در لبنان و غزه نشدند. جنگنده f16 مدرن هم با یک سامانه دفاعی موشکی قدیمی ولی ارتقاء یافته سوری سرنگون شد.

- اسرائیل قبلا با توجه به برتری نظامی خود کمترین اقدام حزب الله و یا غزه را با جنگ پاسخ می داد. در سال 2006 برای آزادی دو نظامی اسیر خود با حزب الله وارد جنگ شد و در سال 2008 برای آزادی یک سرباز اسرائیلی به نام شالیت به غزه حمله کرد. اما در مقابل کشته شدن 4 نظامی خود در مرز با غزه تنها به واکنشی کوتاه بسنده کرد. یعنی معادله کاملا به ضرر اسرائیل تغییر کرده است.

- در مقابل ایران برتری اسرائیل را نیروی هوایی آن می دانند و برتری ایران را موشک های ایران و همپیمانان آن اعلام کرده اند. هر چند سرنگونی جنگنده F16 در سوریه نشان داد که این برتری چندان هم برتری محسوب نمی شود. در صورت وقوع جنگ با هدف قرار گرفتن فرودگاه های محدود اسرائیل عملا اسرائیل نقطه برتری خود را کاملا از دست خواهد داد. حجم زیاد موشک های متنوع برد کوتاه، میان برد، بالستیک، رادار گریز، نقطه زن، هوشمند و با کلاهک های متنوع عملا به اعتراف صهیونیست ها هیچ نقطه ای از فلسطین اشغالی از تیر رس خارج نخواهد بود. یعنی برتری ایران با حذف برتری اسرائیل همچنان باقی خواهد ماند.

- همانطور که در ادبیات نتانیاهو هم تاکید شده است معادله قدرت در منطقه به نفع محور مقاومت رقم خورده است و محور مقاوت در حال گسترش حوزه تاثیر خود است. در چنین شرایطی درگیر شدن با این محور معنایی جز نابودی ندارد.

- نتانیاهو تاکید کرد روابط اسرائیل با رژیم های عربی مثبت شده است. آیا این نزدیکی می تواند کفه ترازو را به نفع اسرائیل سنگین کند؟ رژیم های عربی و در راس آن عربستان سعودی همیشه در طرف اسرائیل قرار داشتند اما اکنون این طرفیت را آشکار ساخته اند. پس تغییری در توازن ایجاد شده رخ نخواهد داد. کما اینکه با توجه به مشکلات عربستان این رژیم بنوعی وبال گردن اسرائیل نیز محسوب خواهد شد. رژیم سعودی با چالش مشروعت روبرو است. تحلیلگران تلاش عربستان برای گذر از این چالش در چارچوب طرح اصلاحاتی 2030 را تلاشی شکست خورده ارزیابی می کنند. زیرا اصلاحات را بر پایه عبور از عرصه دینی به عرصه سیاسی نهاده است با هدف همراهی جوانان عربستان که به شدت نسبت به آینده نگران هستند. اما هماوایی با محمد بن سلمان در جامعه عربستان بسیار کوتاه خواهد بود. کما اینکه جنگ یمن نیز بحرانی است که سخت گلوی رژیم سعودی را فشرده است.

- تحلیلگران استراتژیک تاکید دارند که باید میان آرزوها و واقعیت تفاوت قایل شد. حمله به ایران یک آرزو در نزد صهیونیست ها است اما واقعیت اجازه عملی شدن این آرزو را نمی دهد. به نظر می رسد در تحلیل این تهدیدات نتانیاهو باید میان این دو تفکیک قایل شد. سابقه نتانیاهو نشان می دهد که وی بر اساس نیازهای داخلی تلاش می کند نوعی فضای امنیتی را برای جامعه صهیونیستی ترسیم کند. در حال حاضر نتانیاهو با چالش های متعددی در داخل روبرو است. فساد وی و خانواده اش در پرونده موسوم به 4000 – تنزل جایگاه وی در جامعه – افزایش مخالفت ها با وی در کنست – ناتوانی رژیم در حل مشکلات اقتصادی از جمله چالش های بزرگ محسوب می شوند. از این روی وی تلاش دارد با اقداماتی چون تهدید ایران، انتقال پایتخت به بیت المقدس، گسترش روابط با رژیم های محافظه کار عربی و حل مشکل فلسطینیان با آنها در چارچوب قرارداد نهایی امریکا و وطن جایگزین بنوعی فشارها را علیه خود کاهش دهد. البته نوعی همراهی با امریکا برای منزوی سازی ایران را نیز دنبال می کند. مطرح سازی مستمر نام ایران به عنوان یک تهدید که از سوی امریکا و اسرائیل با همراهی برخی دولت ها انجام می گیرد در همین چارچوب ارزیابی می شود.

- تمامی طرح های مشترک امریکایی – صهیونیستی و سعودی در سطح منطقه با شکست همراه بوده است. خصوصا پروژه تکفیری که هدف از ایجاد آن تغییر جغرافیای سیاسی منطقه بر اساس مطلوب امریکا و اسرائیل بوده است. بر اساس این طرح نه تنها مرزهای سیاسی منطقه باز تعریف می شد بلکه ایران هم از معادله قدرت منطقه کنار گذاشته می شد. روند تحولات نشان داد که پروژه تکفیری با همه هزینه ای که برای ملل منطقه داشت اما نتوانست به هدف اصلی برسد. ایران با شناخت دقیق امریکا و اسرائیل وارد جنگ با تروریست ها شد و با بسیج بخشی از ظرفیت های منطقه ای خود، ضمن شکست پروژه تکفیر، اکنون به عنوان یک قدرت تعیین کننده در معادله قدرت مطرح است. خصوصا که ایران در چارچوب محور مقاومتی که با انقلاب اسلامی در سطح منطقه کلید آن زده شد، تعریف شده است. محور مقاومت در سطح منطقه از قدرت یکسره کنندگی بالایی برخوردار است و تنها یک بخش از این محور آن هم حشد الشعبی به گفته فرمانده ارشد محور مقاومت، سرلشکر قاسم سلیمانی، از چندین ارتش کشورهای منطقه قوی تر است. این محور توانست با همه حمایتی که از پروژه تکفیر می شد، با شکست تروریست های تکفیری در عراق و سوریه و لبنان، خود را بر منطقه تحمیل کند.

محور مقاومت در یمن نیز از حالت تدافعی خارج شده است و خود را بر نیروهای ائتلاف علیه یمن تحمیل کرده است و در عمق دشمن سعودی مشغول نیرد است. تحولات منطقه نشان می دهد که ظرفیت های دیگری نیز در حال اضافه شدن به محور مقاومت است و همه هراس امریکا و اسرائیل نیز در همین مساله نهفته است.

- اسرائیل در صورت اقدام به جنگ باید با توان تهاجمی:
1- حزب الله لبنان با بیش از 150 هزار انواع موشک، پهباد های تهاجمی و انتحاری، قایق های تندروی تهاجمی و انتحاری  و نیروهای رزمی مجرب آن
2- مقاومت فلسطین با بیش از 100 هزار موشک، پهباد و نیروهای آماده برای جنگ در عمق دشمن صهیونیستی
3- مقاومت عراق با تجربه جنگ در سوریه و عراق با انگیزه بالای شهادت طلبانه اش
4- مقاومت سوریه با نیروی هوایی و توان موشکی و محور جولان
5- فاطمیون افغانستان که ملل منطقه خصوصا ملت سوریه تا همیشه منت رشادت هایشان در نبرد با تروریسم تکفیری را بر گردن دارند.
6- زینبیون پاکستان که جون فاطمیون افغانستان در اشتیاق مقابله با اسرائیل هستند
7- ایران با همه ظرفیت های تهاجمی شناخته شده و ناشناخته اش مواجهه داشته باشد. همچنین ورود ظرفیت های جدیدی که که منتظر شروع جنگ با ایران برای حذف اسرائیل هستند، مصاف دهد.

- بی راه نیست اگر گفته شود چنگال محور مقاومت هر روز بیشتر به گلوی اسرائیل نزدیک تر می شود و این در حالی است که توان اسرائیل به قهقرا سیر دارد.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشخوان اخبار

رئیس اداره آموزش و پرورش تالش؛

به گزارش سوما؛ رئیس اداره آموزش و پرورش تالش امروز گفت: کیان شهرستانی یکی از دانش آموزان مقطع متوسطه اول مدرسه شهید مطهری خلیف ...

مدیر کل هواشناسی گیلان اعلام کرد:

به گزارش سوما؛ سرعت وزش باد گرم در ساعات آینده در گیلان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

محمدرضا حسین زاده؛

به گزارش سوما؛ اهدا عضو امیر محمدی گیلوایی سرباز 20 ساله گیلانی دچار مرگ مغزی به چند بیمار نیازمند پیوند عضو، زندگی دوباره بخشید.

رامین باباپور گفت:

به گزارش سوما؛ شهرداری تالش از تشکیل و فعالیت ستاد مدیریت بحران این نهاد برای آمادگی مقابله با باد شدید احتمالی خبر داد.

اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

به گزارش سوما؛ سکه و طلا امروز در بازار رشت ارزان شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است که در مقایسه با روز ...

پس از کتک زدن یک معلم در مدرسه؛

به گزارش سوما؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به صورت سرزده در مدرسه شهادت رستم آباد حضور یافت و از محمد فتحی زاده معلم مدرسه ...

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛

به گزارش سوما؛ میوه جنگلی اَربه یا اَربا همان خرمالوی وحشی گیلان است که در نیمه دوم فصل خزان، بعد از گذر از این هفت خان، شیره‌اش ...

به گزارش سوما؛ مشکلات عمرانی پایانه مرزی آستارا با هدف ارائه خدمات مناسب به مرزنشینان با حضور مسئولان استانی بررسی شد.

به گزارش سوما؛ معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مراکز بهداشتی‌ شماره یک آستانه‌اشرفیه و‌ روستای فوشازده این ...

رئیس پلیس آگاهی گیلان خبرداد:

به گزارش سوما؛ سرهنگ رحیم شعبانی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از دستگیری وکیل پایه یک دادگستری، که خود را کارآگاه خصوصی معرفی ...

بخشدار پره سر گفت:

به گزارش سوما؛ گرگ ها با حمله به یک گله گوسفند در جنگل های پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر در غرب استان گیلان، بیش از 70 رأس از ...

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لاهیجان گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان لاهیجان گفت: این شهرستان قطب تولید کیک، کلوچه و چای است که به کشورهای عراق، ...

سرهنگ نوذر مرادی اظهار کرد:

به گزارش سوما؛ فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف 31 میلیون ریال تراول چک جعلی و 55 هزار نخ سیگار قاچاق در نوار مرزی این شهرستان خبر ...

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی گیلان خبر داد:

به گزارش سوما؛ بهرام علیدوست، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی استان گیلان اظهار داشت: ۴۰۰ دستگاه خودرو نوساز با پلاک ...

فرماندار شهرستان رشت؛

به گزارش سوما؛ نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به دلایل عقب ماندگی شهرستان رشت در جذب تسهیلات اشتغالزایی تصریح کرد: ...

فرمانده پلیس راه گیلان:

به گزارش سوما؛ فرمانده پلیس را گیلان گفت: طرح آموزش ترافیک روستایی را با همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران در روستاهای حادثه ...

نائب دبیر اتحادیه انجمن های علمی جغرافیای کشور گفت:

به گزارش سوما؛ وضعیت رودخانه ها اسفبار است و متاسفانه یکی از دلایل اصلی آمار نگران‌کننده سرطان در رشت و استان گیلان آلودگی های ...

رییس اداره آموزش و پرورش رودبار؛

به گزارش سوما؛ رییس اداره آموزش و پرورش رودبار گفت: عصر دیروز اولیای یکی از دانش آموزان دبستان شهادت رستم آباد رودبار معلم پایه ...

استاندار گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان گفت: با افتتاح رسمی راه آهن قزوین - رشت شاهد افزایش ورود مسافران به گیلان خواهیم بود که یک فرصت ...

فتح اللهی فرماندار صومعه سرا؛

اختصاصی سوما؛ جلسه ستاد بزرگداشت یوم الله ۹  دی به ریاست مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا و رئسای ادارات برگزار شد.

به گزارش سوما؛ افسردگی يكي از اختلالاتی است كه اگر كنترل نشود سلامت روان انسان را به خطر می‌اندازد، اگر دچار افسردگی هستید و یا ...

فرماندار نیروی انتظامی تالش؛

به گزارش سوما؛ فرماندار نیروی انتظامی تالش از دستگیری باند پنج نفره سارقان 114 راس گاو و گوسفند در این شهرستان خبر داد.

رئیس سازمان صمت گیلان:

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان گفت: بازار، پشتیبان تولید و سیاست های اقتصادی کشور است که این ظرفیت ...

سید امین نجات رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود؛

به گزارش سوما؛ اداره حفاظت محیط زیست لنگرود و یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله، دام های هوایی شکار پرندگان در این شهرستان را جمع ...

حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عدم لایروبی و ورود فاضلاب صنعتی و بیمارستانی به رودخانه‌ها بیماری‌ ...

عضو کمیسیون ماده صد شهرداری رشت خبرداد:

به گزارش سوما؛ شیرزاد به کاهش پرونده های تخلف ساختمانی با توجه به اِعمال قانون اشاره کرد و گفت: شهرداری ها وظیفه برخورد با ...

اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

به گزارش سوما؛ سکه امروز در بازار رشت ارزان شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

طی حکمی از سوی استاندار گیلان؛

به گزارش سوما؛ دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان با صدور حکمی شاهین علیزاده شادفومنی را به عنوان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور ...

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور:

به گزارش سوما؛ رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه سطح تولید برنج ارگانیک در کشور خیلی کم است گفت: برای کاهش مصرف سموم، ...

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود بالا بودن تراکم مگس زیتون، در سال زراعی 96 - 97 ، این ...

معاون فرماندار لاهیجان خبر داد:

به گزارش سوما؛ معاون فرماندار لاهیجان، از برگزاری اولین همایش تجلیل از خیرین شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: در این همایش اولویت ...

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛

به گزارش سوما؛ مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری دوره های رایگان مهارت آموزی بافت فرش و ...

جواهردشتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل؛

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان حاکیست؛ طی عملیات و گشت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل ، یک قبضه ...

دامداران رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ دامداران رضوانشهری با اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح های مرتع‌داری می گویند: در مقابل تخریب جنگل و عرصه های طبیعی ...

فرماندار ماسال:

به گزارش سوما؛ به نقل از  روابط عمومی فرمانداری ماسال حاکیست؛ فرماندار ماسال با اشاره به آبگرفتگی معابر شهر ماسال در سیل های اخیر ...

رئیس اداره هواشناسی آستارا؛

به گزارش سوما؛ ورود جبهه هوای سرد به شمال کشور، باعث کاهش دمای هوا و بارش پراکنده باران در آستارا شد.

امام جمعه رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هستیم و باید دستاوردهای ...

نماینده رشت در مجلس:

به گزارش سوما؛ نماینده رشت در مجلس، با تاکید بر لزوم مدیریت آب بندان توسط روستا، افزود: اگر آب بندان سودآور است باید سودش به ...

مدیر جهاد کشاورزی آستارا؛

به گزارش سوما؛ درخت ها در آخرین روزهای فصل پاییز اغلب برای خواب زمستانی آماده می شوند، اما برخی درختان میوه های هسته دار در ...

به گزارش سوما؛ شانزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» 20 و 21 آذر 1397 از سوی حوزه هنری در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا؛

به گزارش سوما؛ اجرای طرح اتصال مدرسه به مسجد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهنام محمدی دانش آموز نابغه آستارا در دوران دفاع مقدس، ...

در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی؛

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ...

امداد رسانی آتش نشانی رشت در پی وقوع حادثه‌ای عجیب؛

به گزارش سوما؛ شهروند رشتی که به شدت از ناحیه دست و آرنج در لابلای تخت خواب فلزی، محبوس شده بود سریعا توسط آتش نشانان رهانیده شد.

فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه خبر داد:

به گزارش سوما؛ فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه با اشاره به دام افتادن اعضای یک شرکت هرمی در این شهرستان گفت: نیروی انتظامی با ...

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس مطرح کرد؛

به گزارش سوما؛ نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به مخاطره آمیز بودن انتقال آب خزر به سمنان و نیاز بیشتر مازندران به ...

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

به گزارش سوما؛ مازیار غلامی روز شنبه بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشاندهنده استقرار جریانات کم و بیش ناپایدار در منطقه است که بر ...

فرماندار شهرستان رشت؛

به گزارش سوما؛ فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به تسهیلات خوداشتغالی گفت: این تسهیلات در اشتغال روستایی، فراگیر و ...

سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان؛

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان، با بیان اینکه برخی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار ...

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت: با افزایش ورود اتباع جمهوری آذربایجان به کشور، کسب و کار در ...

اختصاصی سوما؛ جشن افتتاح گلریزان خیریه ندای دستهای مهربانی با حضور نماینده مردم شهرستان صومعه سرا دکتر دلخوش و مهندس فتح اللهی ...

تبلیغات طلایی

موبایل گب
اشهدی
تبلیغ طلایی3

اخبار

تبلیغات نقره ای

تبلیغ نقره ای3
تبلیغ نقره ای2
تبلیغ نقره ای

یادداشت ویژه

سوما تی وی

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

19 خرداد 1397
به گزارش سوما؛ اسماعیل بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان گیلان به عنوان میهمان در ویژه برنامه زنده «فریاد بیداری» در شبکه استانی گیلان - شبکه باران حضور یافت.

به روایت تصویر

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

22 شهریور 1397
اختصاصی سوما؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشان برتر سوماسرا برای دومین سال متوالی به همت موسسه سوما و با همکاری اصناف شهرستان صومعه سرا با حضور مسئول...

هفته نامه

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

اختصاصی سوما؛ باشگاه رسانه ای سوما چهارمین شماره هفته نامه سوما را در روز سه شنبه به تاریخ 22 خرداد 1397 منتشر شد.