پنج شنبه, 29 شهریور 1397
شناسه خبر:2127
به قلم مرتضی دیباج؛

بکوب تا آرام شوی نه نفله!

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ این روزها دعواها دیگر فیزیکی نیست، یعنی شیمیایی شده؟ نخندید، این روزها سلاح ها تغییر کرده است گاهی پچ پچ، گاهی شایعه، گاهی متن، گاهی شب نامه و گاهی ... هر چیزی که می توان فکرش را کرد.

نگاه بغض آلود بعضی افراد طرد شده از اجتماع، آن هایی که لباس ها عوض کردند تا جایگاهی را بیابند ولی به تنگی چشمانشان راه را گم کرده اند. این روز ها نگران تفکر مردم نیستم چون نسل عاقلی داریم و دهان بین نیستید، دو دو تا چهار تا می کنند و کس را از ناکس تشخیص می دهند.

جالب است تا کوچکترین یا بهتر بگویم سر سوزنی ایراد جایی بر حسب اتفاق رد شود و گذر کند به چشمان پلنگان خفته در بیشه ای گرفتار می آید که در انتظار شکار نشسته اند و تا هم بدرند و هم جارچی شوند و در بوق و کرنا کنند افراد مشخص در آیدی های متفاوت، جالب است که هندوانه های درشتی زیر بغل هم جا می کنند.

خدایش نگذرد که همه کال اند هندوانه را می گویم به منظور نگیرید.

هر فردی قوت دارد در کنار ضعف، همانطور که نعمت موجود است در کنار درد!

آری درد! درد اینجاست که نمیشود در این انتقادهای تند و زننده محلی از دلسوزی را حتی کشف کرد چه برسد رویت، انگاری فقط باید بکوبند. آری «بکوب تا آرام شوی نه نفله».

بینش و نگاه مردم به سرعت رو به صعود است و یکی یکی قله های دانستن را فتح می کند آنکه دسیسه می کند و پرورش می دهد ملت را بر فرض نگیرد، آرامش مردم از طبع بلندشان است و سکوت به معنای تایید نیست.

امید است جمیع خردمندان و خردورزان کنار هم آیند تا صحنه برای افرادی که خیالات شوم در سر دارند تنگ شود تا نکند مجال رشد گرگ در لباس میش شود و هر آنچه بافته پنبه...

گاهی بعضی ها چون خودشان رشد ندارد تاب قد کشیدن دیگران را نیز ندارند و فضا را مسموم می کنند به هر ترفند حتی اگر به قیمت نابودی خودشان تمام شود.

در پاره ای از موضوعات از مرز وقاحت گذشته و رزومه کارکردهای مثبت افراد را مورد تمسخر قرار می دهند این دیگر چه مدل دلسوزی است بالاخره کار کنند یا نکنند؟ بخل و غرض رنگ از رخسارشان پرانده است. فعالیتهای اجتماعی رسالتی بیطرف است نه برای تهدید، ارعاب و امتیاز گرفتن که شخصی را تحت فشار گذاشتن برای گرفتن منفعت شخصی.

جالب اینجاست بعضی از افراد تا زمانی که جز مقربین بودند همه چیز را گل و بلبل می دانستند و انتقادها را اصلا نمی دیدند حالا چه شده که فقط می کوبید؟ چه چیز تغییر کرده؟ شاید دستتان از جایی کوتاه شده؟

پس با آبروی کسی بازی نکن چون تو که بی آبرو تر از آن در نزد خداوند و این مردم هستی

همگان نیک میدانند که انتقاد با بی احترامی، حرمت شکنی و دروغ پراکنی فرق دارد اگر منتقدی چرا حتی یک راهکار ارائه نمی کنی؟ چرا از تریبون خارج از شهر کمک می گیری؟ آنچنان کینه سر تا پایت را گرفته است که خیلی وقت است دم خروست بیرون زده...

اما این را بدان و آگاه باش که به حرف کلاغ سیاه باران نمی آید، ضعف و قوت برای مردم شهر آشکار است اینجا همه خوب تحلیل می کنند اما شاید از دور مدیریت می کنید و خبر از شهر ندارید با این نوع ابزار و فنون کاذب، بخدا کار شما نیست اذهان را خراب کنید ... پس بروید و بگویید بزرگترهاتان بیاید ... اما بعید می دانم که از دست آنها هم کاری برآید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

سوما TV

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم