تبلیغات الماس 1
تبلیغات الماس 2

آیین‌نامه طرح ساماندهی آب‌بندان‌های گیلان تصویب شد

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ساماندهی آب بندان های استان به تصویب رسید.

هاتگرام و تلگرام طلایی پس از پایان آذر مسدود نمی‌شود / اینستاگرام باید در کشور نماینده پاسخگو داشته باشد

به گزارش سوما؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سؤال که هاتگرام و تلگرام طلایی بعد از اتمام مهلت جدا شدن از تلگرام در پایان آذر فیلتر می‌شوند، گفت: مسدود نمی‌شوند بلکه بای...

اگر حرفهای من گفتنی است، گوشهایی برای شنیدن هم میخواهد...!

اختصاصی سوما - به روایت حمزه هدایتی؛ معلولیت محدودیت است‌ اما ناتوانی نیست این محدودیت ها را فقط یک معلول میتواند ببیند جامعه سالمین جامعه معلولین را هیچگاه درک نکردند و از این به...

با مردم با احترام برخورد کنید

اختصاصی سوما؛ جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور دکتر دلخوش نماینده شهرستان صومعه سرا و مسئولین روز پنج شنبه درسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

اهداف اسرائیل از حمله موشکی 8 آذر به سوریه

اختصاصی سوما؛ حدود ساعت 20/9 پنج شنبه (8 آذر 1397) رژیم صهیونیستی تقریبا به مدت 45 دقیقه حدود 70 فروند موشک به سمت اهدافی در سوریه پرتاب کرد که با واکنش سریع سامانه های دفاعی ارتش...

استکبار از بیداری اسلامی در منطقه سیلی خواهد خورد / تحریم ملت ایران شکست می‌خورد

به گزارش سوما؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند: در دورانی که جهان در تاریکی جهل و فریب جاهلیت فرو رفته بود، خداوند نور پیامبر را به بشریت اعطا کرد؛ امروز هم اگر از این نور تبعیت کنیم، نتی...
تبلیغ برلیان 1

پیشنهاد سوما

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

به گزارش سوما؛ برخی مدیران بازنشسته حوزه‌های فرهنگی به دنبال فعال کردن موسسات وابسته به خود هستند تا پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بخش‌هایی از اموری که اکنون در اختیار دولت است، در پوشش اجرای سیاست تصدی‌گری دولت به آنها واگذار شود.
سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

به گزارش سوما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهایی که بحران اقتصادی کشور را فراگرفته، اولویت‌شان تشکیل یک ساختار اداری جدید قرار دادند و با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند.
مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

به گزارش سوما؛ هجوم مردم رشت به پمپ بنزین ها دیگر از حد یک خبر و شایعه گذشته است.
متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

به گزارش سوما؛ به هم ریختگی بازار ارز دیروز وارد فاز تازه ای شد، وقتی دلار مرزهای ۱۰ هزار تومان را در عین ممنوعیت خرید و فروش در بازار آزاد پشت سر گذاشت تا سکه روی چهار میلیون و پانصد هزار تومانی شدن را ببیند، داستان دنباله دار بحران ارزی وارد فاز تازه ای شد.
کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

به گزارش سوما نیوز؛ نباید فراموش کرد که سرمربی پرتغالی هفتمین سال حضور در فوتبال ایران را پشت‌سر می‌گذارد. او زمان بسیار زیادی را صرف کرده تا ایده‌های فنی‌اش را به جسم و روح تیم‌ملی تزریق کند و برای پیاده کردن این ایده‌ها در یک کشور دیگر، حداقل به چند سال زمان نیاز خواهد داشت.
فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

به گزارش سوما نیوز؛ مدیران ثبت احوال کشور برای تغییر کارت های ملی بیش از 80 میلیون ایرانی، دست به دامان سامانه ای شده اند که با اشکالات زیرساختی فراوانی دست و پنجه نرم می کند.
رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

به گزارش سوما نیوز؛ فریاد حاتمی‌کیا انتقام ما بود از آن شب غربتی در اسفند ۷۰. او فریاد می‌زد و فریادش، فقط از حنجره‌ خودش نبود که طنین‌انداز شده بود.
آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

به گزارش سوما نیوز؛ برخی کارشناسان و حتی مسئولین بر این باورند، اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند و افزایش یابد، این موضوع می تواند روی تجارت تأثیرگذار باشد و صادرات را افزایش و واردات را کاهش دهد.

پسر عنکبوتی صومعه سرایی نابغه آينده صخره نوردي ايران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اختصاصی سومانيوز؛ همانطور که در خبرها آمده بود با پیدا شدن پسر عنکبوتی در صومعه سرا و اعلام این خبر توسط سومانیوز، بصورت باور نکردنی این موج سراسر کشور را فرا گرفت و بیش از ۴۲۰ سایت و پایگاه خبری و خبرگزاری نسبت به انتشار این خبر اقدام نمودند.

و فرید ۲/۶ ساله ما در عرض یک چشم به هم زدن و به سرعت نور جهانی شد. بنابراین تصمیم گرفتیم گزارشی ویژه ترتیب دهیم تا به جزییات بیشتری از زندگی این خردسال شگفت انگیز بپردازیم تا شما خوانندگان عزیز نیز از آن مطلع شوید.

روز پنج شنبه با داریوش پدر فرید تماس گرفتیم و موضوع را با اون در میان گذاشتیم و او هم با رویی گشاده پذیرفت و به اتفاق دوستان رفتیم منزل پسر عنکبوتی تا از نزدیک شاهد کارهایش در خانه باشیم.

مژگان منصوری مادر فرید اولین کسی بود که به این ویژگی فرید پی برد. او گفت : فرید یک سال و تقریبا پنج ماهش بود، روزی در خانه پدرشوهرم بودیم و کل خانواده آنجا جمع بودند که ناگهان متوجه شدیم فرید نیست. وقتی کمی دنبال او گشتیم، ناگهان با صدای جیغ و سر و صدای بچه های دیگه فهمیدیم که فرید از لوله گاز داخل پذیرایی که برای شومینه نصب شده بود بالا رفته و از همان بالا مشغول خندیدن به بچه های دیگه شده که من رفتم و فرید پایین رو آوردم.

داریوش حسین پور ملک جهان پدر این وروجک گفت: البته من قبلا متوجه شده بودم که فرید تمایل زیادی به بالا رفتن دارد. مثلا وقتی از کنار مغازه هایی که کرکره آنها پایین بود رد می شدیم فرید به حالت لج کرکره رو می گرفت و از آن مقداری بالا می رفت. البته فکر کنم بار سوم یا چهارم بود که گذاشتم تا هر جایی که دوست داره بالا بره و اون به اندازه قد من که تقریبا یک متر و هشتاد سانتی متر میشه از کرکره بالا رفت.

مادر فرید گفت: چند وقت بعد که نزدیک ایام عید بود به خاطر اینکه بچه کوچک داشتم (فرید) مجبور شدم کمی زودتر به خونه تکانی شب عید بپردازم بخاطر همین خیلی یک ماه زودتر اقدام به این کار کردم که آرام آرام به همه کارها برسم. یک روز وقتی که می خواستم توی اتاق و بالای کمد دیواری رو تمیز کنم نردبان رو گذاشتم و رفتم روی نردبان و کارم را انجام دادم و برای اینکه به غذا سری بزنم به آشپزخانه رفتم و وقتی که برگشتم با صحنه عجیبی مواجه شدم. دیدم که فرید از نردبان رفته بالا، اول ترسیدم که نکنه مثلا از بالا بیفته اما وقتی با خنده هاش مواجه شدم، آرام زیر نردبان رو کمی جلوتر آوردم تا شیب نردبان بیشتر بشه که دیدم فرید از همون بالا دور زد و با سر از نردبان به سمت پایین حرکت کرد و روی زمین رسید. من که با دیدن این حرکت خشکم زده بود بغلش کردم و کلی قربون صدقه اش رفتم و وقتی باباش از سر کار اومد بهش گفتم. تقریبا تو همین زمان بود که فرید رو باور کردیم. فرید هم معمولا روی زمین نبود و هر وقت می خواستیم دنبالش بگردیم بالای کمد و میز و نردبان میله گاز پیداش می کردیم.

داریوش گفت: تو همین وقتها بود که به سرم زد فرید رو کنار یکی از مغازه های اطراف خونه که تازه ساخته بودن و ارتفاعش تقریبا به پنج متر می رسید ببرم و ببینم که تا چقدر بالا میره و وقتی این کار رو انجام دادم دیدم که فرید تا بالای کرکره یعنی پنج متر صعود کرد. البته باید بگم که چون مغازه تازه ساخت بود هنوز داربست ساختمان جمع نشده بود و من هم در کنار فرید از داربست بالا رفتم تا مراقبش باشم.

مادر فرید گفت: فرید که تقریبا راهش رو پیدا کرده بود دیگه زیاد روی زمین نمی موند مثلا وقتی صبح از خواب بیدار می شد بجای اینکه از ورودی آشپزخانه وارد بشه از روی مبل بالا می اومد و روی میز اوپن می نشست .

داریوش گفت: یک روز که برای کاری رفته بودم فرمانداری با آقای جوهری که خبرنگار صدا و سیمای مرکز گیلان در صومعه سراست هم صحبت شدم و جریان را برایش تعریف کردم. اول اون بنده خدا باور نکرد اما وقتی با اصرار من روبه رو شد مشتاق شد تا بیاد و کارهای فرید رو ببینه. خلاصه آقای جوهری اومد و وقتی که خودش دید باورش شد و گفت این یه سوژه خیلی خوبیه و رفت تا با دوربین و وسایل آمد و از کارهای فرید فیلم گرفت. فیلمبرداری که تموم شد و گزارش فرید توی شبکه گیلان پخش شد و روزنامه معین هم یه گزارش کوتاهی از فرید با عکس چاپ کرد. اما این قضیه همینطور بایکوت موند و دیگه کسی خبری از فرید نگرفت. خیلی این در و اون در کردم تا بتونم یه جوری فرید رو مطرح کنم تا بعدها وقتی بزرگ شد بتونه از این ویژگیش استفاده کنه. تو برنامه رکورد ثبت نام کردم، با تمام شبکه های تلویزیونی تماس گرفتم و فقط وعده می شنیدم. یه روزی که داشتم از تهران برمی گشتم توی اتوبوس راننده و کمک راننده که از دوستای من بودن جویای فرید شدند و پرسیدند که تهران چیکار داشتم و من هم براشون تعریف کردم که رفته بودم تلویزیون تا بتونم فرید رو توی برنامه نود یا رکورد ثبت نام کنم تا این کارش رو اونجا نشون بدن، اما دست از پا درازتر برگشتم. ناگهان آقای حسین بخشی پور که یکی از بهترین راننده های اتوبوس شهرمونه به من شما (آقای بلالایی) رو معرفی کرد و گفت : بهترین کسی که میتونه کمکت کنه بهنام هستش و من پرسیدم کدوم بهنام و سجاد رمضانی کمک راننده گفت : بهنام بلالایی که تهران کار می کنه و توی کارهای خبر و سایت و روزنامه و اینجور چیزا سر رشته داره، با نشونی هایی که بهم دادن یهویی یادم اومد که ما با هم در دروه راهنمایی هم مدرسه ای بودیم و همدیگه رو میشناسیم. خلاصه اینجوری بود که من با شما تماس گرفتم و شما هم زحمت این کار رو انجام دادین.

مادر فرید گفت : از وقتی که شما خبر رو توی سایت زدین کل فامیل ها زنگ می زنن و میگن فلان سایت خبر فرید و زده، اون یکی سایت خبر پسر عنکبوتی رو زده واقعا جا داره که همین جا از شما و کل همکاراتون که زحمت کشیدن تا حرکات این وروجک رو پوشش بدین ممنونم.

یکی از بچه های تحریریه گفت : خبر دارین که چقدر مردم واسه این پسر عنکبوتی ما پیام گذاشتن؟ خلاصه همه جا رو شلوغ انداخته این وروجک.

تو همین صحبتها بودیم که پدر بزرگ فرید هم اومد. یکی از بچه ها پرسید آقا داریوش شما توی دوران کودکی یا نوجوانی هم مثل فرید بودید؟ داریوش گفت: در کل ذات پسر بچه ها شیطنت داره و من هم توی دوران بچگی از در و دیوارو دار و درخت بالا می رفتم و البته الان هم ادامه داره بخاطر کارم که نصب داربست هست. داریوش گفت : که من کنار در خونه یه میله نه متری رو نصب کردم و سر ظهر که از سر کار برمی گردم با فرید و برادرش میایم اینجا و با فرید مشغول تمرین کردن میشیم. اینجا بود که به پیشنهاد یکی از همکاران رفتیم و تا مجددا از بالا رفتن پسر عنکبوتی عکس تهیه کنیم.

یکی از همکاران رو به فرید کرد و گفت : فرید می دونی به تو چی میگن؟ فرید هم سرش رو تکون داد و گفت : قهرمان. ازش پرسیدم داداشت چیه؟ فرید گفت : دانشمند.

داریوش گفت : زمانی که من نباشم توحید برادر وحید خیلی ازش مراقبت می کنه. مادر وحید هم اشاره کرد که بیشتر وقتها ما به اصرار توحید بود که میذاشتیم فرید از نردبان، کرکره و یا میله ها بالا بره.

پدر بزرگ فرید هم که از اون آدمهای خوش مشرب روزگاره و با حدود پنجاه چند سال و موهایی بلند و سفید گفت : این وروجک به بابابزرگش کشیده

در همین حال بودیم که توحید به باباش اشاره کرد و گفت : که فرید رو ببر تا از لوستر آویزون بشه. ما تعجب کردیم و پدر و مادر فرید می خندیدن. خلاصه فرید روی دوش باباش نشست و داریوش نزدیک لوستر شد و فرید با گرفتن میله های لوستر از اون آویزون شد.

مادر فرید گفت: اینها که چیزی نیست فرید وقتی که از لوله گاز بالا میره من همونجا بهش خوراکی، ساندویچ، بستنی و ... میدم و اون همون بالا میخوره. واقعیتش اینه که فرید معمولا روی زمین نیست و بیشتر وقتش رو در ارتفاعات خونه بسر می بره. نکته جالب اینه که همه پدر مادرا بیشتر وسایلها رو از دست بچه ها بالای کمد و طاقچه و ... میذارن ولی ما مجبوریم زیر تخت و ... قائم کنیم.

داریوش در جواب سئوال که آیا از مسئولین کسی سراغی از این بچه گرفته یا نه؟ گفت : به همت آقای جوهری و آقای پیمان اخوان در جشن میلاد امام حسین (ع) که در سال ۸۹ برگزار شد از فرید تقدیر شد و جوایزی هم به فرید دادند در همین جا بود که نماینده صومعه سرا آقای دلخوش نیز به سمت فرید اومد و اون رو مورد نوازش قرار داد و مبلغی رو هم به عنوان هدیه به فرید داد که من وقتی ازش تشکر کردم و گفتم که راضی به زحمت نیستم. مهندس دلخوش گفت : خیلی دوست داشتم این وروجک رو ببینم چون ازش خیلی تعریف شنیده بودم و امشب هم به برکت این جشن این وروجک رو دیدم سپس رو به من کرد و گفت : سعی کنید برای آینده اش برنامه ریزی کنید و هر کمکی که از دست من بر بیاید حاضرم انجام بدهم.

داریوش گفت : روز اولی که از فرید گزارش تهیه کردید با پیشنهاد یکی از همکاران شما فرید رو در باشگاه صخره نوردی ثبت نام کردم و هفته ای سه جلسه فرید رو با خودم رشت می برم و زیر نظر رئیس هیت صخره نوردی استان به تمرین حرفه ای انجام میده.

داریوش گفت: وقتی استاد فرید اون رو دید گفت این پسر استعداد خوبیه و می تونه در اینده توی این رشته بسیار موفق بشه و از ما تشکر کرد که خیلی زود استعدادش رو شناسایی کردیم.

خلاصه بعد از انجام این صحبتها از خونه پسر عنکبوتی اومدیم بیرون و فرید شروع کرد به بالا رفتن از میله نه متری و کرکره ۵ متری که بقیه گزارش رو بدون شرح و تصویری دنبال می کنیم.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشخوان اخبار

به گزارش سوما؛ افسردگی يكي از اختلالاتی است كه اگر كنترل نشود سلامت روان انسان را به خطر می‌اندازد، اگر دچار افسردگی هستید و یا ...

فرماندار نیروی انتظامی تالش؛

به گزارش سوما؛ فرماندار نیروی انتظامی تالش از دستگیری باند پنج نفره سارقان 114 راس گاو و گوسفند در این شهرستان خبر داد.

رئیس سازمان صمت گیلان:

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان گفت: بازار، پشتیبان تولید و سیاست های اقتصادی کشور است که این ظرفیت ...

سید امین نجات رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود؛

به گزارش سوما؛ اداره حفاظت محیط زیست لنگرود و یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله، دام های هوایی شکار پرندگان در این شهرستان را جمع ...

حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عدم لایروبی و ورود فاضلاب صنعتی و بیمارستانی به رودخانه‌ها بیماری‌ ...

عضو کمیسیون ماده صد شهرداری رشت خبرداد:

به گزارش سوما؛ شیرزاد به کاهش پرونده های تخلف ساختمانی با توجه به اِعمال قانون اشاره کرد و گفت: شهرداری ها وظیفه برخورد با ...

اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

به گزارش سوما؛ سکه امروز در بازار رشت ارزان شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

طی حکمی از سوی استاندار گیلان؛

به گزارش سوما؛ دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان با صدور حکمی شاهین علیزاده شادفومنی را به عنوان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور ...

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور:

به گزارش سوما؛ رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه سطح تولید برنج ارگانیک در کشور خیلی کم است گفت: برای کاهش مصرف سموم، ...

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود بالا بودن تراکم مگس زیتون، در سال زراعی 96 - 97 ، این ...

معاون فرماندار لاهیجان خبر داد:

به گزارش سوما؛ معاون فرماندار لاهیجان، از برگزاری اولین همایش تجلیل از خیرین شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: در این همایش اولویت ...

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛

به گزارش سوما؛ مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری دوره های رایگان مهارت آموزی بافت فرش و ...

جواهردشتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل؛

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان حاکیست؛ طی عملیات و گشت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل ، یک قبضه ...

دامداران رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ دامداران رضوانشهری با اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح های مرتع‌داری می گویند: در مقابل تخریب جنگل و عرصه های طبیعی ...

فرماندار ماسال:

به گزارش سوما؛ به نقل از  روابط عمومی فرمانداری ماسال حاکیست؛ فرماندار ماسال با اشاره به آبگرفتگی معابر شهر ماسال در سیل های اخیر ...

رئیس اداره هواشناسی آستارا؛

به گزارش سوما؛ ورود جبهه هوای سرد به شمال کشور، باعث کاهش دمای هوا و بارش پراکنده باران در آستارا شد.

امام جمعه رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هستیم و باید دستاوردهای ...

نماینده رشت در مجلس:

به گزارش سوما؛ نماینده رشت در مجلس، با تاکید بر لزوم مدیریت آب بندان توسط روستا، افزود: اگر آب بندان سودآور است باید سودش به ...

مدیر جهاد کشاورزی آستارا؛

به گزارش سوما؛ درخت ها در آخرین روزهای فصل پاییز اغلب برای خواب زمستانی آماده می شوند، اما برخی درختان میوه های هسته دار در ...

به گزارش سوما؛ شانزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» 20 و 21 آذر 1397 از سوی حوزه هنری در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا؛

به گزارش سوما؛ اجرای طرح اتصال مدرسه به مسجد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهنام محمدی دانش آموز نابغه آستارا در دوران دفاع مقدس، ...

در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی؛

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ...

امداد رسانی آتش نشانی رشت در پی وقوع حادثه‌ای عجیب؛

به گزارش سوما؛ شهروند رشتی که به شدت از ناحیه دست و آرنج در لابلای تخت خواب فلزی، محبوس شده بود سریعا توسط آتش نشانان رهانیده شد.

فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه خبر داد:

به گزارش سوما؛ فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه با اشاره به دام افتادن اعضای یک شرکت هرمی در این شهرستان گفت: نیروی انتظامی با ...

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس مطرح کرد؛

به گزارش سوما؛ نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به مخاطره آمیز بودن انتقال آب خزر به سمنان و نیاز بیشتر مازندران به ...

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

به گزارش سوما؛ مازیار غلامی روز شنبه بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشاندهنده استقرار جریانات کم و بیش ناپایدار در منطقه است که بر ...

فرماندار شهرستان رشت؛

به گزارش سوما؛ فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به تسهیلات خوداشتغالی گفت: این تسهیلات در اشتغال روستایی، فراگیر و ...

سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان؛

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان، با بیان اینکه برخی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار ...

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت: با افزایش ورود اتباع جمهوری آذربایجان به کشور، کسب و کار در ...

اختصاصی سوما؛ جشن افتتاح گلریزان خیریه ندای دستهای مهربانی با حضور نماینده مردم شهرستان صومعه سرا دکتر دلخوش و مهندس فتح اللهی ...

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان؛

به گزارش سوما؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: شکارچیان با دانه‌پاشی و ممنوعیت در تردد باعث ایجاد فضای امن باعث ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش؛

به گزارش سوما؛ عارف شادکام گفت: شب‌گذشته یک قلاده شغال به زنی ۵۵ ساله در روستای شاهگلدی  شهرستان تالش حمله و وی را از ناحیه سر و ...

مدیر رسانه ای تیم فوتبال داماش گیلان؛

به گزارش سوما؛ مدیر رسانه ای تیم فوتبال داماش گیلان روز شنبه اظهار داشت: این دو تیم در هفته دوازدهم و پایانی دور رفت رقابت های ...

به گزارش سوما؛ طرح آموزش مفاهیم زیست محیطی در سطح مدارس دولتی و غیر انتفاعی رضوانشهر با تعامل مسئولان آموزش پرورش شهرستان اجرا شد.

رئیس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون؛ افزون بر 123 هزار مترمربع از اراضی ...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

به گزارش سوما؛ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، از ثبت یک هزار و 70 اثر تاریخی در گیلان خبر داد و افزود: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده ...

رئیس سازمان صنعت؛

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ازتشدید نظارت و رسیدگی بر عملکرد و تراز مالی اتاق های اصناف و اتحادیه های ...

در ۴۸ ساعت آینده؛

به گزارش سوما؛ سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا و بارش باران در این استان طی ۴۸ ...

ازابتدای سال جاری تاکنون؛

به گزارش سوما؛ رئیس اداره محیط زیست شفت از تشکیل ۲۸ فقره پرونده قضایی در زمینه برداشت‌های غیر مجاز شن و ماسه در این شهرستان خبر ...

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اطلاعیه‌ای مطرح کرد:

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا داروهای گیاهی، شیمیایی و ...

مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان:

به گزارش سوما؛ مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان گفت: مسئولان و متولیان امور فرهنگی گیلان برای بزرگداشت میرزاکوچک جنگلی هیچ برنامه ...

در دیدار سروش صحت با فرماندار ماسال مطرح شد:

به گزارش سوما؛ سروش صحت، کارگردان فیلم سینمایی پیچ تند در نشست با محمدجواد عامر فرماندار ماسال گفت: این پروژه سینمایی با حضور ...

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی رشت:

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه عرضه برنج باکیفیت گیلان به‌صورت فله‌ای مقرون‌به‌ صرفه نیست گفت: برنج ...

پس از احیای قلبی ریوی خانم 65 ساله؛

به گزارش سوما؛ تکنسین های ۱۱۵ لوشان که برای خدمت رسانی به خانم ۶۵ ساله ای اعزام شده بودند، ضمن ارایه خدمت در زمان کمتر از ۸ ...

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی، مه آلودگی هوا و وزش باد شدید در استان از فردا ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

به گزارش سوما؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ساخت اسکلت برج تحقیقاتی پرفسور سمیعی تا نیمه نخست سال ۹۸ انجام می‌شود ...

استاندار گیلان در دیدار با امامان جمعه شهرستان رودبار؛

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان بیان دغدغه‌های مطرح شده از سوی امامان جمعه را مطالبه به حق مردم دانست و گفت: نیروهای راه‌آهن شمال ...

رئیس شبکه هپاتیت گفت:

 به گزارش سوما؛ رئیس شبکه هپاتیت گفت: تاکنون 35 میلیون ایرانی واکسن هپاتیت B تزریق کرده اند و لازم است همه افراد در سنین 28 تا 50 ...

فرمانده نیروی انتظامی آستارا؛

به گزارش سوما؛ فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 10 تن ذغال جنگلی قاچاق و دستگیری یک متخلف در این رابطه در این شهرستان خبر داد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی؛

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از کشف یک دستگاه خودروبه همراه ادوات ...

تبلیغات طلایی

موبایل گب
اشهدی

اخبار

یادداشت ویژه

سوما تی وی

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

19 خرداد 1397
به گزارش سوما؛ اسماعیل بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان گیلان به عنوان میهمان در ویژه برنامه زنده «فریاد بیداری» در شبکه استانی گیلان - شبکه باران حضور یافت.

به روایت تصویر

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

22 شهریور 1397
اختصاصی سوما؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشان برتر سوماسرا برای دومین سال متوالی به همت موسسه سوما و با همکاری اصناف شهرستان صومعه سرا با حضور مسئول...

هفته نامه

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

اختصاصی سوما؛ باشگاه رسانه ای سوما چهارمین شماره هفته نامه سوما را در روز سه شنبه به تاریخ 22 خرداد 1397 منتشر شد.